جلسه كارگروه كنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري تشكيل شد - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Contentجلسه كارگروه كنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري شهرستان يزد با حضور معاون فني و امور عمراني فرماندار، بخشدار مركزي و ساير اعضاي اين كارگروه تشكيل شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومي فرمانداري يزد، « محمد حسين فلاح تفتي » در اين جلسه  باتوجه به اهمیت کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری گفت: تشکیل این جلسه در راستای کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری های مشترک و ارائه راهکارها و پیشنهادات مسولین مربوطه جهت بهبود شیوه های  جمع آوری آنان است.
معاون فني و امور عمراني فرماندار يزد ضمن اشاره به معضلات ومشکلات ناشی از افزایش جمعیت سگ های ولگرد در سطح شهرستان وجود این پدیده را یک تهدید جدی در امربهداشت و سلامت جامعه دانست وبر ضرورت اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد تاکید کرد.
وي تصريح كرد: این حیوانات در برخي از نقاط شهر وجود داشته و از پسماند زباله های شهری تغذیه می کنند كه باید توسط شهرداری بعنوان مسئول اصلی این کار جمع آوری شوند.
فلاح تفتي در پايان اضافه كرد: سگ های ولگرد علاوه بر امکان انتقال بیماری، از لحاظ بعد روانی و تهدیدات رفتاری غریزی آن ها مورد سلب آسایش مردم هستند که امیدواریم وضعیت جمع آوری این حیوانات با توجه به تشکیل این کارگروه و تعیین وظایف هر دستگاه، بهتر از قبل صورت پذیرد.
لازم بذكر است هماهنگي مركز بهداشت و شهرداري براي واكسينه نمودن افراد دخيل در فرآيند اجرايي كنترل حيوانات ناقل بيماري در سطح شهرستان و همچنين آموزش و اطلاع رساني صحيح به شهروندان براي جلوگيري از نحوه سرايت بيماري ها از حيوانات ناقل از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری