Skip to Content

روایت مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد از جشن نیکوکاری امسال در یزد؛


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد با بیان اینکه قبل از مراسم افتتاحیه جشن نیکوکاری امسال مردم کمک‌های خود را بیشتر از سال قبل اهدا کردند.

یزدبانو؛ کمیته امداد یکی از یادگارهای امام راحل است که تاکنون در حمایت از نیازمندان توانسته است گام‌های بی‌شماری بردارد. هرسال در استان یزد هم‌زمان با سراسر کشور، این روزها ایام مهربانی است، چراکه مردم ایران در آستانه سال نو بار دیگر مهربانی و همدلی را در جای‌جای این مرزوبوم به نمایش می‌گذارند.

مردم و به‌ویژه دانش آموزان با شرکت گسترده در جشن نیکوکاری گامی عملی در حمایت عاطفی و مالی از دانش آموزان بی‌بضاعت برمی‌دارند و با این حرکت نمادین همه‌ساله به همه افراد جامعه یادآور می‌شوند باید به دیگران کمک کنیم و غمخوار هم باشیم.

امسال اما در یزد این روزهای مهربانی زودتر از موعد شروع شد؛ درست درزمانی که عموم مردم کشور در شرایط اقتصادی نابسامان به سر می‌برند، نوع‌دوستی، مهربانی و کمک به هم‌وطنان در آستانه سال نو را زودتر از همیشه معنا کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در این رابطه اظهار کرد: احساس می‌کردیم با توجه به شرایط اقتصادی نابسامان مردم کمتر کمک می‌شود؛ اما مردم جلوتر از مسئولان از روز میلاد حضرت زهرا (س) جشن نیکوکاری را رقم زده و در همان روز تعداد 4 هزار بن 100 هزارتومانی در مدارس بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

محسن علیزاده ادامه داد: امسال قبل از آنکه افتتاحیه جشن نیکوکاری برگزار شود، بیش از میزان کمک‌های مردمی در سال گذشته کمک شده است؛ مطمئناً مردم امسال بیش از دو برابر هدایا در سال گذشته کمک خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در جشن نیکوکاری سال گذشته مبلغ 4 میلیارد تومان در جشن نیکوکاری جمع‌آوری و درزمینهٔ کمک به تحصیل، درمان و معیشت نیازمندان هزینه شده است.

علیزاده با بیان اینکه دیروز شروع جشن نیکوکاری در تمام مدارس استان بود و مراسم افتتاحیه این جشن در دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا با حضور استاندار و مسئولان برگزار شد، اذعان کرد: یک هزار و 770 پایگاه کمیته امداد برای جشن نیکوکاری در سطح شهر و روستاهای استان، مدارس، مراکز نیکوکاری همکار، مصلاهای نماز جمعه، کانون مساجد فعال، پایگاه فعال بسیج، پایگاه اصلی امداد آماده دریافت هدایا و کمک‌های مردمی استان یزد هستند.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد با اشاره به تقارن هفته نیکوکاری و درختکاری خاطرنشان کرد: به دلیل تقارن هفته احسان و نیکوکاری و روز درختکاری، روز پنجشنبه و جمعه این هفته در اقدامی نوآورانه همشهریان نیکوکار یزدی می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های نیکوکاری کمیته امداد  در کنار اهدای کمک‌های خود به خانواده‌های نیازمند، نهال رایگان دریافت کنند.

علیزاده با ابراز امیدواری از اینکه عید امسال برای همه عیدی شاد و به‌یادماندنی باشد، در رابطه با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح شهر تصریح کرد: امروز و فردا این برنامه به‌صورت گسترده انجام می‌شود اما تا پایان سال علاوه بر دفاتر کمیته امداد، پایگاه‌های کمیته امداد در میدان‌های اصلی شهر جهت جمع‌آوری کمک‌های مردمی دایر خواهد بود.

انتهای پیام/3857

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری