Skip to Contentهمه ساله در حرکتی ارزشمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت، جشن عاطفه ها با مشارکت دستگاه های اجرایی و همراهی مردم نوعدوست برگزار می شود که باید آن را فرصتی برای مهربانی و مهرورزی قدر دانست .

به گزارش یزدبانو، جشن عاطفه ها فرصتی است برای عشق ورزی و کمک به کسانی که نیازمند دستان گرم همنوعان خود برای حضور بدون دغدغه در مدارس و فراگیری علم و دانش هستند.
برگزاری این جشن زمان خوبی است تا با دستان پر مهر و با سخاوت خویش، گل های لبخندی بر چهره دانش آموزان نیازمند نشانده و آنها را در عرصه تعلیم و تربیت یاری دهیم.
در این خصوص تعدادی از شهروندان مهریزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت موضوع از آحاد مردم برای مشارکت در این امر خداپسندانه و کمک به مسئولان برای جمع آوری کمک به دانش آموزان نیازمند تاکید کردند.

** مردم در جشن عاطفه ها مشارکت کنند 
حسینعلی دهقان فرهنگی بازنشسته با قدردانی از برگزاری جشن عاطفه ها، آن را فرصتی برای تقسیم عاطفه ها و دوستی ها بین نیازمندان در آستانه بازگشایی مدارس و دستگیری از دانش آموزان می داند.
به گفته وی، بر اساس آیات و روایات متعدد کمک به نیازمندان به خصوص کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت فعالیت می کنند یک وظیفه دینی ، ملی و انقلابی است که بر انجام آن تاکید دارد.
وی خاطر نشان کرد: هیچ دینی به اندازه مکتب اسلام مردم را در کمک به دیگران و نیازمندان جامعه سفارش نکرده است، بنابراین مشارکت در اینگونه فعالیت های فرهنگی و ارزشی قطعا لازم و باید هرچند ناچیز انجام شود.

** برخی دانش آموزان به کمک مردم نیاز دارند
رقیه حسینی دیگر شهروند مهریزی هم اعتقاد دارد که خیلی از دانش آموزان در آستانه مهر برای ورود به مدارس و فراگیری علم و دانش دچار مشکل اقتصادی هستند و باید مردم برای حل مشکل آنها اقدام کنند.
وی تصریح کرد: برگزاری جشن عاطفه ها سال های زیادی است که توسط کمیته امداد و با همکاری دستگاه های مختلف برای جمع آوری کمک به دانش آموزان نیازمند انجام می شود و باید مردم همراهی کنند.

** اسلام همه را به کمک به نیازمندان سفارش می کند
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مهریز می گوید: دین اسلام همه مردم و افراد متمکن را به کمک به نیازمندان جامعه به عنوان وظیفه دینی سفارش می کند و بدون شک همراهی در جشن عاطفه نقش مهمی در کمک به دانش آموزان بی بضاعت دارد.
حجت الاسلام محمد حسین متوسل افزود: باید مردم بر حسب وظیفه دینی و ملی فعالانه در اینگونه برنامه های مهم فرهنگی و اخلاقی مشارکت کنند و مسئولان را در انجام بهتر وظایف در این بخش یاری دهند.

** فعالیت پایگاه های جشن عاطفه ها در مهریز 
همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهریز دیروز( پنجشنبه) به خبرنگار ایرنا گفته بود: 135 پایگاه جشن عاطفه ها در سطح شهر، روستاها، مساجد و پایگاه های بسیج این شهرستان به منظور جمع آوری کمک به دانش آموزان بی بضاعت پیش بینی شده است.
احمد ایزدی افزود: این پایگاه ها تا بازگشایی مدارس با همکاری آموزش و پرورش، بسیج ، ستاد نمازجمعه ، خبرنگاران و اداره تبلیغات اسلامی فعالیت دارد.
وی ادامه داد: در سال 1396 توسط مردم نوعدوست مهریز افزون بر 120 میلیون ریال در جشن عاطفه ها و نیکوکاری جمع آوری و با همکاری مدارس بین دانش آموزان توزیع شد.
این مسئول اظهار داشت: علاوه بر جشن نیکوکاری مردم در طول سال می توانند با مراجعه به پایگاه های نیکوکاری و کمیته امداد نسبت به اهدای کمک های خود اقدام کنند.
ایزدی خاطر نشان کرد: 350 دانش آموز بی بضاعت زیرپوشش خدمات کمیته امداد شهرستان مهریز هستند که در آستانه سال تحصلی جدید به حمایت مردم و همراهی در جشن عاطفه ها نیاز دارند.

**390 پایگاه جشن عاطفه ها در استان یزد مستقر شد
به گفته مدیرکل کمیته امداد امام (ره) یزد این جشن در 2 مرحله روزهای 15 و 16 شهریور و 11 مهر برگزار می شود، این جشن با برپایی صندوق های جمع آوری کمک های مردمی در مساجد، فروشگاه ها ،مراکز تجاری و 32 مرکز نیکوکاری به عنوان پایگاه های مرحله اول آغاز شد.
محسن علیزاده افزود: همچنین در میعادگاه های نماز جمعه با استقرار پایگاه های جشن عاطفه ها آماده دریافت کمک های افراد نیکوکار به دانش آموزان نیازمند هستیم.
وی خاطرنشان کرد: بخش دوم جشن یادشده 11 مهر ماه آینده در مدارس استان برگزار می شود تا کمک های دانش آموزان برای همکلاسی های کم بضاعت جمع آوری شود.
این مسئول با بیان اینکه استفاده از روش های نوین و الکترونیکی هم در جمع آوری وجوه جشن عاطفه ها در نظر گرفته شده است تاکید کرد: مردم استان می توانند برای سهولت در پرداخت کمک‌های نقدی از طریق تلفن همراه با واردکردن کد دستوری #035* 8877 *، نرم افزارهای کاربردی سنا، بله، سکه، آپ در تلفن همراه، سایت کمیته امداد، دستگاه‌های خودپرداز و تلفن نیکوکاری 0968877 اقدام کنند.
وی هدف از برپایی جشن عاطفه ها را حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری بیان کرد.
هم اکنون سه هزار و 513 دانش آموز و 951 دانشجو از خدمات مختلف فرهنگی کمیته امداد امام (ره) استان یزد استفاده می کنند.
استان یزد بیش از 239 هزار دانش آموز دارد.
سال گذشته نیکوکاران یزدی یک میلیارد و 110 میلیون تومان به دانش آموزان بی‌بضاعت و نیازمند استان به ‌صورت نقدی و غیر نقدی کمک کردند.
هم اکنون حدود 38 هزار نفر از خدمات کمیته امداد امام (ره) استان یزد بهره مند هستند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری شهر یزد قرار دارد و 9 هزار دانش آموز در 100 مدرسه در این شهرستان تحصیل می کنند.
7536/ 2047/

منبع: ایرنا

انتهای پیام 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری