Skip to Content

یزدبانو/اخبار وبلاگی(1)

ثواب خدمت به همسر در منزل


وبلاگ مدادتراش نوشت : ای علی! یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره و بهتر است از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت هزار مریض و هزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر شود

به گزارش خبرنگار یزدبانو، وبلاگ مدادتراش در آخرین مطلب وبلاگی خود بر اساس رساله حقوق امام سجاد (ع) نوشت : ای علی! کسی که در کارهای منزل به همسر خود بدون سرکشی، دلتنگی و تکبر خدمت نماید، پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می کند و برایش به هر روز و شبی، ثواب هزار شهید وبه هر قدمی که بر می دارد، به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هرقطره ای که از بدنش عرق بیاید، یک حانه در بهشت برایش منظور می نماید.

ای علی! یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره و بهتر است از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت هزار مریض و هزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر شود و هزار برهنه را پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزار دینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به فقرا است و چنین مرد خدمتکار به همسر از دنیا بیرون نمی رود، مگر اینکه جایگاه خوب خود را دربهشت ببیند .

ای علی! خدمت به همسر، کفاره (پاک کننده) گناهان کبیره است و خاموش کننده آتش خشم پروردگار جبار و صداق ازدواج با حورالعین واین خدمت موجب زیادی خوبی ها وعلو مقام است.

ای علی! خدمتکار همسر نمی شود مگر شخص صدیق و درستکار یا شهید یا مردی که خداوند متعال خیر دنیا و آخرتش را خواسته باشد.

 

منبع : رساله حقوق امام سجاد (ع) / بیان حضرت رسول اکرم خطاب به حضرت علی (ع) 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری