Skip to Content

رئیس بنیاد فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین (ع) ابرکوه:

ثبت نام سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت آغاز شد


رئیس بنیاد فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام شهرستان ابرکوه از آغاز ثبت نام علاقه مندان برای شرکت در سیزدهمین آزمون سراسری قرآن وعترت خبر داد.

به گزارش یزدبانو، مهندس مجتبی عزیزی رئیس بنیاد فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین (ع) شهرستان در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه اظهار داشت: ثبت نام اینترنتی سیزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از دوم اسفند آغاز شده و تا پایان همین ماه ادامه خواهد داشت و شرکت برای عموم مردم آزاد است.


عزیزی با اعلام این که آزمون سراسری قرآن و عترت در روز جمعه 11 اردیبهشت سال 94 برگزار می شود، افزود: ثبت نام در این آزمون از طریق بنیاد فرهنگی قرآن و عترت ابرکوه امکان پذیر است و همانند دوره گذشته، مبلغ هزینه ثبت نام در این آزمون به ازای هر داوطلب، مبلغ 50 هزار ریال است.


رئیس بزرگترین مجتمع قرآنی کشور درباره رشته های تخصصی و منابع این آزمون گفت: رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه شامل آزمون های مفاهیم سطح مقدماتی (1 و2) و تکمیلی است که منبع سوالات نیز از کتاب آموزش مفاهیم تالیف مسعود وکیل خواهد بود، جلدهای اول تا سوم ویژه مقدماتی یک و جلدهای چهارم تا ششم برای مقدماتی 2 در نظر گرفته شده است.


وی عنوان کرد: منبع سوالات در مفاهیم سطح تکمیلی نیز جلدهای 7 تا 9 کتاب آموزش مفاهیم تالیف مسعود وکیل است. داوطلبان برای آزمون مفاهیم سطح مقدماتی کد (1002) باید کتاب آموزش مفاهیم (جلدهای اول تا سوم) تالیف اساتید محدث، علامی و صفارهرندی و برای شرکت در آزمون مفاهیم سطح تکمیلی (1009) مصحف ویژه آموزش ترجمه و مفاهیم با توضیح اساتید محدث، علامی و صفارهرندی را مطالعه کنند.


عزیزی اضافه کرد: منابع آزمون مفاهیم سطح مقدماتی(1011) شامل جلدهای اول تا سوم کتاب فهم زبان قرآن و منابع آزمون تدبر در قرآن (کد4001) نیز کتاب آموزش تدبر در قرآن (جزء 30) تالیف علی صبوحی خواهد بود و علاقه مندان برای شرکت در آزمون مفاهیم نهج البلاغه بایستی جلدهای اول و دوم درسنامه نهج البلاغه را مطالعه کنند.


وی درباره آزمون های رشته حفظ قرآن گفت: داوطلبان در آزمون های حفظ جزء یک و30 قرآن کریم و همچنین حفظ 3، 5، 10، 15، و 20 جزء اول قرآن و کل قرآن کریم باید مصحف شریف با شرح واژگان ابوالفضل بهرامپور را مطالعه کنند و برای شرکت در آزمون حفظ موضوعی قرآن کریم بایستی با درسنامه حفظ موضوعی آیات آشنایی داشته باشند.


گفتنی است علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند همه روزه از ساعت 30/14 الی 00/18 به بزرگترین مجتمع قرآنی کشور مراجعه و یا با شماره تلفن های 32821112 الی 16 (حوزه آموزش) تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری