Skip to Contentمسابقات کاراته دومین المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور در بخش بانوان که از روز جمعه 17شهریورماه 1396 در سالن شهید پاکنژاد یزد آغاز شده بود عصر روز شنبه با قهرمانی تیم کرمانشاه پایان یافت.

به گزارش یزدبانو به نقل ازایرنا؛ مسابقات کاراته با حضور 18 ورزشکار ناشنوا به مدت 2 روز در سالن ورزشی حضرت رقیه (ع) شهرستان یزد پیگیری شد.
در پایان این مسابقات که در دو بخش کومیته و کاتای انفرادی برگزار شد در مجموع امتیازات ، تیم های کرمانشاه ، تهران و فارس به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین در رشته کومیته انفرادی در وزن 50- کیلوگرم ، بهاره صفری از کرمانشاه اول شد ، وزن 61- کیلوگرم آرزو قادری از کرمانشاه اول و پروین یاره از کرمانشاه دوم شد.
در در وزن 68- کیلوگرم بیتا جواهری از کرمانشاه به مقام قهرمانی رسید و سمانه برجی از استان تهران نیز در مکان دوم قرار گرفت.
در رشته کاتای انفرادی ، سمانه برجی از تهران اول شد ، پروین یاره از کرمانشاه در جایگاه دوم قرار گرفت و سمیرا یزدانی از یزد و آرزو قادری از کرمانشاه مشترکا سوم شدند.
در این المپیاد یکهزار و 200 ورزشکار ناشنوا به مدت پنج روز در 10 رشته و در 2 بخش آقایان و بانوان با هم رقابت می کنند.
ورزشکاران ناشنوا در رشته های دو و میدانی ، بدمینتون ، تیراندازی ، شنا ، فوتسال ، کاراته ، جودو ، تکواندو و تنیس روی میز و کشتی آزاد و فرنگی با هم رقابت می کنند که کشتی ویژه آقایان است.
در پایان این المپیاد ، نفرهای برتر معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.
اولین المپیاد فرهنگی ورزشی ناشنوایان کشور تابستان سال گذشته در خراسان رضوی برگزار شد .
استان یزد 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار سازماندهی شده و زیر پوشش بیمه دارد.
ناشنوایان در بیشتر رشته های ورزشی استان یزد فعال هستند. 

انتهای پیام/ص

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری