Skip to Content


توهین یک استاد به نص صریح قرآن


یکی از اساتید دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی در دانشگاه شهید بهشتی، در کلاس درسی خود با زیر سوال بردن نص صریح قرآن برخی از داستان‌های قرآنی را افسانه دانسته است.

به گزارش یزدبانو به نقل از راه دانا، وزارت علوم یکی از وزارتخانه های پرحاشیه در دولت یازدهم بود که با گذشت دو سال از عمر دولت، همچنان این وزارتخانه نتوانسته است جایگاه اصلی خود را در دولت پیدا کند.


سیاسی بازی های وزیر و سرپرستان قبلی وزرات علوم باعث شده بود تا فضای دانشگاه‌ها از یک فضای علمی خارج شده و وارد یک فضای سیاست زده شود.


در این میان تعدادی از اساتید دلسوز نظام و حامی ارزش‌های دینی از دانشگاه‌ها اخراج شده و به جای آن برخی از اساتید مسئله دار و غرب زده وارد دانشگاه ها شدند.


با گذشت بیش از یک ماه از روی کار آمدن وزیر جدید علوم هنوز به نظر می رسد دانشگاه‌ها مسیر اصلی حرکت خود را پیدا نکرده اند و برخی از اساتید از هر لحظه برای ضربه زدن به عقاید دانشجویان و ایجاد شبهات میان دانشجویان استفاده می‌کنند.


در همین رابطه یکی از اساتید در کلاس درس خود با زیر سوال بردن نص صریح قرآن برخی از داستان‌های قرآنی را افسانه دانسته است.


این استاد در ادامه کلاس خود که ربطی به تفسیر و ترجمه قرآن نداشته است، اظهار کرده است که در قرآن هیچ نکته علمی وجود نداشته و آن تنها یک کتاب اخلاقی است.


وی در پایان کلاس خود به دانشجویان گفته است که دست از عقاید خرافی و سنتی دینی بردارند تا بتوانند فرد بزرگی در جامعه خودشوند.


البته موارد اینچنینی در سطح دانشگاه‌ها زیاد است که برخی از این موارد هم در اختیار شبکه اطلاع رسانی راه دانا  قرار دارد و در صورت لزوم اقدام به انتشار آن ها می‌کند.


اگرچه هنوز برای نتیجه گیری از اقدامات وزیر علوم بسیار زود است؛ اما به نظر می رسد یکی از عمده‌ترین اقداماتی که در وزارت علوم باید انجام گیرد تصفیه دانشگاه‌ها از اساتید مسئله دار است.


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری