Skip to Content

رئیس پارک علم و فناوری یزد خبر داد

تولید محصولات ضد کرونایی توسط 15 شرکت فناور در یزد


محمد مهدی لطفی گفت: در زمینه مقابله با کرونا 15 شرکت به صورت مستقیم محصول تولید کردند.

به گزارش یزدبانو، محمد مهدی لطفی بعد از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با بیان اینکه استان یزد در حوزه فناوری جزو چند استان اول کشور از نظر شاخص های فناوری است گفت: باتوجه به هدف گذاری صورت گرفته مبنی بر اینکه یزد به الگوی اقتصاد دانش بنیان کشور تبدیل شود در تلاشیم تا فعالیت ها و اقدامات اساسی تری را در این حوزه انجام دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به این مطلب که این پار ک علی رغم جایگاه خوبی که در کشوردارد با محدودیت هایی نیز روبروست اظهار داشت: از آنجا که مهمترین رسالت پارک علم وفناوری یزد توسعه اکوسیسیتم نوآوری استان است و پارک نمی تواند به تنهایی به این مهم دست یابد به دنبال جلب مشارکت فعال بخش خصوصی هستیم.

سهم استان یزد در اقتصاد دانش بنیان کمتر از 5 درصد است

وی با اشاره به شایستگی یزدی ها در این حوزه ابراز داشت: هدف نهائی افزایش سهم استان در اقتصاد دانش بنیان است که در حال حاضر این سهم بسیار کوچک است به طوری که این سهم در شرایط فعلی کمتر از 5 درصد بوده و قطعا یکی از اقدامات این است که برای تعیین این سهم در اقتصاد دانش بنیان فرمولی پیدا کنیم و آن را افزایش دهیم.

لطفی در ادامه به تلاش جدی برای تحقق برنامه های پارک علم و فناوری یزد اشاره کرد و اذعان داشت: پایه بودجه پارک در زمینه هزینه های جاری نظیر تاسیس شرکت های فناور دچار محدودیت های جدی بود که با مساعدت مسئولان استان این پایه بودجه در سال جاری افزایش قابل توجه داشته و موجب شده تا 40 شرکت فناور به مجموعه شرکت ها اضافه و تعداد آنان به 105 شرکت برسد ضمن اینکه صندوق پژوهشی – فناوری را نیز تقویت کردیم.

وی حذف بودجه عمرانی پارک علمی و فناوری را در برنامه های سازمان برنامه و بودجه در سال های گذشته را یکی از دلایل ایجاد محدودیت در زمینه توسعه زیر ساخت ها پارک دانست و گفت:  با هماهنگی های صورت گرفته توسط معاونت علمی- پژوهشی برخی از پروژه های عمرانی را استارت زدیم که برخی در حال بهره برداری هستند و امیدواریم برخی دیگر نیز تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسند.

افتتاح فاز اول پردیس جامع پارک علم وفناوری یزد در دهه فجر

رئیس پارک علم و فناوری یزد از افتتاح پردیس جامع پارک علم وفناوری یزد به مساحت 70 هکتار خبر داد و اظهار داشت: در این طرح به شرکت های بزرگ و توانمند که نیاز به فضاهای خصوصی دارند زمین واگذار می شود تا خود اقدام به ساخت و ساز کنند تا استقلال نسبی داشته باشند که فاز اول آن به مساحت 20 هکتار در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و با جابه جایی این شرکت ها بخشی از فضاهای فعلی خالی شده و به شرکت های جدید داده خواهد شد.

لطفی در ادامه از واگذاری زمین و اختصاص اعتبار برای ساخت کارخانه نوآوری یزد خبر داد و اظهار داشت: این کارخانه در متراژ 18 هزار متر مربع در کارخانه درخشان بوده که طراحی ،مرمت و مقاوم سازی آن در دستور کار قرار گرفته و 3500 مترمربع از آن تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی همچنین به احداث ساختمان مرکز رشد اقبال به متراژ 3500متر اشاره کرد و گفت: در این مرکز که شامل سالن جلسات و نمایشگاه خواهد بود 30 شرکت مستقر خواهند شد.

رئیس پارک علم وفناوری یزد مهمترین رسالت این پارک را ارائه خدمات عنوان کرد و ادامه داد: در راستای گشترش ارائه خدمت  نظام کارگزاری را راه اندازی کردیم که به ارائه خدمات در حوزه مدیرت کسب و کار، بازار، برندینگ و .... می پردازد و با این اقدام حصار مجموعه اقبال برداشته و به روی شهر باز می شود.

تاسیس وفعالیت 970 شرکت فناورانه در پارک علم و فناوری یزد

لطفی در بخش دیگری از سخنانش از تاسیس وفعالیت 970 شرکت فناورانه از ابتدای فعالیت پارک علم و فناوری اقبال تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد در حال حاضر 330 شرکت در مجموعه پارک و مراکز رشد فعالیت می کنند که 100 شرکت در مباحث دانش بنیان فعال هستند که البته نیمی از این شرکت در داخل پارک استقرار دارند و از این منظر رتبه پنجم کشور را دارا هستیم.

وی در پایان به خدمات شرکت های فناورانه در بحث مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و اذعان داشت:  در زمینه مقابله با کرونا  و فاصله گذاری اجتماعی 15 شرکت به صورت مستقیم و تعدادی نیز به صورت غیرمستقیم در زمینه های تولید مواد ضدعفونی، ماسک، تب سنج، تونل ضدعفونی و کیت تشخیص بیماری به ارائه محصول پرداختند.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری