Skip to Content

تب تغییر نام و نمادهای ارزشی به یزد هم سرایت کرد!

توصیه ای برای شورای اسلامی! شهر یزد/تغییر نام «بلوار مهر» به «شهدای زرتشتی» آن هم با یک شهید چه ملاکی دارد؟!


هر چند مردم یزد سال ها است که با ادیان مختلف زندگی مصالحت آمیزی دارند و نمی توان از رشادت این اقلیت ها در دوران دفاع مقدس چشم پوشی کرد اما جای سؤال دارد که نام « مهر» چه ایراد و اشکالی دارد که باید تغییر کند؟ خیابان بی نام دیگری در یزد نیست؟

به گزارش یزدبانو به نقل از خبرنگار یزد رسا، شنیده ها حاکی است در پی جلسه اخیر شورای شهر یزد عده با پیشنهاد عضو زرتشتی این شورا، سعی دارند با فشار و چانه زنی نام «شهدای زرتشتی» را جایگزینی نام بلوار «مهر» کنند!

 

این اقدام شورا در حالی صورت می گیرد که  طبق فتوای مراجع تقلید و قوانین مصوب کشور ترویج و تبلیغ آئین های اقلیت کشور جایز نمی باشد. این دغدغه در ذهن مردم و بزرگان دارالعباده یزد مطرح است که آیا این اقدام در جهت ترویج این آئین نمی باشد؟!


آیا این شورا که نام اسلامی! به یدک می کشد می تواند در عمل، به ترویج ادیان اقلیت کمک کند؟ در حالی که نام گذاری این بلوار به نام «شهدای زرتشتی» آن هم با وجود اینکه یزد تنها یک شهید زرتشتی دارد جای تأمل دارد!

 

در این میان عاملی که شاید در آینده ای نزدیک باعث تأسف شود تأیید و تصویب این پیشنهاد با حضور چند روحانی در این شورا است.

 

مسئولین استان در نظر داشته باشند که با توجه به جایز نبودن ترویج و تبلیغ اقلیت های مذهبی باید نسبت به این مقوله دقت فراوانی صورت گیرد تا یک شورای اسلامی با اکثریت اسلامی خود به این اقدام عجیب دست نزند.

 

هر چند مردم یزد سال ها است  که با ادیان مختلف زندگی مصالحت آمیزی دارند و نمی توان از رشادت این اقلیت ها در دوران دفاع مقدس چشم پوشی کرد اما جای سؤال دارد که نام « مهر» چه ایراد و اشکالی دارد که باید تغییر کند؟ خیابان بی نام دیگری در یزد نیست؟


یاد «شهید زرتشتی یزد» را (نه شهدای زرتشتی!) به عنوان یکی از نیک مردان این اقلیت مذهبی با نامگذاری یک کوچه همچون دیگر شهدای مسلمان یزد پاس و زنده داشت مگر نه این است که خیابان های اصلی یزد به نام بزرگانی چون امام خمینی(ره)، آیت الله خامنه ای، شهید پاکنژاد، آیت الله کاشانی و شهید صدوقی نام گذاری شده است؟ پس مناسبتی ندارد خیابانی که شاید جز خیابان های اصلی شهر یزد تلقی می شود با غلو و بزرگنمایی! به نام شهدای زرتشتی تغییر پیدا کند!


پیش تر نیز پارک بزرگ شهر در اقدامی منفعلانه به پیشنهاد تنها عضو اقلیت شورای اسلامی! شهر یزد به نام پارک مارکار تغییر داده شد اما مردم دارالعباده یزد با هوشیاری تمام این حرکات شورای شهر یزد و  مسئولین مربوطه را رصد کرده و بیشتر از تبلیغ دین زرتشت ، انتظار ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) را در شهر دارالعباده دارند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری