Skip to Contentعالیه مهرابی از شعرای برجسته استان یزد که در دیدار شب گذشته جمعی از شعرا و اهل ادب با رهبر انقلاب حضور داشت به توصیف حال و هوای این دیدار گفت.

به گزارش یزدبانو؛ عالیه مهرابی از شعرای برجسته استان یزد که در دیدار شب گذشته جمعی از شعرا و اهل ادب با رهبر انقلاب حضور داشت در توصیف حال و هوای این دیدار به خبرنگار یزدرسا، گفت: همه چیز از بکشنبه شروع شد با یک خبر خوب و مسرت بخش و دعوتی برای یک حضور. آری همه چیز از همان یکشنبه زیبا شروع شد همراه با دلشوره ای شیرین و دوست داشتنی .

وی ادامه داد: با شوق دیدارش دوباره جاده راه افتاد. حتی مسیر یزد تهران جور دیگر بود. و دیدار آغاز شد در حیاط بیت رهبری که موسیقی دل انگیز باران، حسی شاعرانه به آن بخشبده بود.  حضور خلوت انس است و دوستان جمعند  و ان یکاد بخوانید و در فراز کنید...

مهرابی افزود: حضرت ماه وارد شد و صدای روشن صلوات، فضا را معطر کرد. لبخندش رابین همه تقسیم کرد و نمازمان را به امام لبخندها اقتدا کردیم. کنارسفره معطر افطار، حضورش برکت بود و نگاهش شهد حضور. از نزدیک او را دیدیم و سلام کردیم و با روی خوش، برایمان دعا کرد.

وی عنوان کرد: بعد از افطار، مراسم شعرخوانی آغاز شد‌. شاعران در جاهایی که طبق کارت‌ها مشخص کرده بودند مستقر شدند و مراسم شعرخوانی با قرائت قرآن آغاز شد. علیرضا قزوه مراسم را بعد از قرائت قرآن اغاز کرد. و شعرخوانی ها شروع شد .

مهرابی گفت: نوبت به من رسید. در ابتدا سلام مردم یزد را خدمت آقا ابلاغ کردم که ایشان با لبخند و روی خوش سلام دادند و شعری که تقدیم شده بود به همسران شهدای مدافع حرم تقدیم کرد. شعر بسیار مورد تشویق حضرت اقا قرار گرفت . و برخی ابیات با تحسین ایشان همراه شد مخصوصا بیت آخر .

روی اجاق، قوری شبنم گذاشتم
دمنوش خاطرات تو را دم گذاشتم

شد آخرین لباس تنت, دستمال اشک
این روضه را برای محرم گذاشتم

گفتی که صبر پیشه کن ای باغ مریمم
هر روز ختم سوره ی مریم گذاشتم

هر بار روی خون تو قیمت گذاشتند
غمهای تازه ای به روی غم گذاشتم

هرگز تکان شانه ی من را کسی ندید
من داغ لرزه را به دل بم گذاشتم

تو در رکاب حضرت زینب قدم زدی
من بر رکاب صبر تو , خاتم گذاشتم

حالا من و یتیمی گلهای باغ تو
قابی که روی چادر بختم گذاشتم

این خانه بعد رفتن تو سنگر من است
اینگونه پا به خط مقدم گذاشتم

این شاعر جوان یزدی گفت: بعد از پایان شعر، حضرت اقا اشاره کردند به موضوع و مضمون تازه شعر و تشویق کردند و تاکید کردند که در حوزه شعر بانوان پرداختن به مضامین خانواده های شهدا می‌تواند دستمایه اشعار قرار گیرد و توجه بیشتر در این زمینه را خواستار شدند.

مهرابی  افزود: بعد از شعرخوانی ها، نکات بسیار ظریف و بسیار حکیمانه ایشان بسیار قابل توجه بود. که تشان از اشراف کامل ایشان به شعر معاصر و ادبیات دارد. ایشان توجه بیشتر به حوزه سرود و ترانه را خواستار شدند و تولید ترانه‌های فاخر در موضوعات ارزشی را مورد تایید قرار دادند .

وی با بیان اینکه لحظه لحظه دیدار حضرت ماه شعر است و شور که در گنجایش واژگان نمی‌گنجد ، خاطرنشان کرد: تاکید اقا درحفظ عفت کلام در شعر عاشقانه بسیار نکته جالب و خوبی بود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری