Skip to Content

گزارش مشروح / نماینده ولی فقیه در استان یزد:

توجه به نیازهای واقعی مردم، شاخص اصلی تولید است


نماینده ولی فقیه در استان یزدگفت : حقیقت محوری و توجه به نیازهای واقعی مردم شاخص اصلی تولیدگران بخش خصوصی و دولتی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، آیت الله محمد رضا ناصری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد ضمن سلام و درود به  روح پاک حضرت معصومه (س) دختر بزرگوار امام موسی بن جعفر(ع) وتسلیت رحلت ایشان گفت : 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، به معنای طلوع خورشید دین ، اعتقاد وآزادی وغروب نفرت و بدی ها و نیز روز امید مسلمانان و یآس استعمارگران است.
آیت الله ناصری افزود : دشمنان امید داشتند که انقلاب را در برهه ای  حساس از زمان متوقف کنند اما درایت وهوشمندی  الهی و سرعت عمل به موقع امام موجب تثبیت حکومت اسلامی درایران  و نقش برآب شدن توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی شد.
وی دراین زمینه تصریح کرد : بیرون رفتن شاه از ایران در تاریخ  26 دی ماه یک برنامه حساب شده برای تشکیل دولت ملی  و شورای سلطنت بود و سران احزاب از جمله نهضت آزادی را قانع کرده و با خود همراه ساخته بودند .
خطیب نماز جمعه یزد با اشاره به قصد فریب مردم توسط رژیم شاهنشاهی گفت : رژیم می خواست دولت ملی را به مردم تحمیل کند وبا توجه به عدم حضور امام، درفرصتی مناسب با بازگرداند شاه به کشور اوضاع را به نفع رژیم تغییرداده وانقلاب را مصادره کنند .
وی تصمیم  به  ورود به کشور در 12 بهمن 57 را ازسوی بنیانگذار کبیر انقلاب هوشمندی الهی امام دربرابر توطئه رژیم استعمارگر شاه یاد کرد و خاطرنشان نمود : امام به محض خروج شاه کشوراعلام کردند وارد ایران می شوند وحتی یک لحظه فرصت را ازدست ندادند بلکه بلا فاصله وارد بهشت زهرا شده و با غیر قانونی خطاب دولت ملی؛ اعلام کردند که دولت تشکیل می دهند .
ناصری به  اقدام امام در تعیین نخست وزیر اشاره کرد وگفت : امام با غیر قانونی اعلام کردن دولت ملی وانتخاب نخست وزیر، زمام امور را ازدست رژیم خارج کردند البته امام پس از این بازرگان را به خاطرداشتن اهداف ملی گرا یی و همراهی با نهضت آزادی کنار گذاشتند و با تشکیل قانون اساسی و برگزاری انتخابات رسما حکومت را تشکیل دادند.
وی با برشمردن جریانات هجرت امام و حضور درنجف و اقامت در پاریس تصریح کرد : این هجرت های زنجیروار از سوی امام یک برنامه الهی برای پایداری انقلاب  ازسوی  مرجعی با درایت بود که درتمام زندگی اش جز به خدا تکیه  و توکل نکرد بود و با نور الهی توطئه ها را خنثی نمود.
خطیب جمعه یزد با تآکید براین مطلب که حفظ  انقلاب اسلامی  شاخصه های خود را دارد اظهار کرد : باید به مبنای انقلاب اسلامی توجه کنیم تا شاخصه ها را ببینیم , یکی از شاخصه ها این است  که انقلاب ما از اهداف الهی شروع  شد و نهایتش هم رسیدن به اهداف الهی است در حالی که برخی غربزده ها همه چیز را ازغرب می بینند و به غرب ختم می کنند که نهایت آن جهنم است!
ناصری تداوم انقلاب  اسلامی  را امروز به خاطرهدایت های حکیمانه رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران مؤید به تآیید الهی است و اگر امروز بخواهیم بر مشکلات اقتصادی پیروز شویم طبق بیان حضرت امیر(ع) باید در زندگی میانه روی داشته باشیم تا به فقردچار نشویم.

*مسئولان مراقب عدم افراط و تفریط در زندگی خود باشند
وی اقتصاد را میانه روی، عدالت  و میزان معنا کرد و تصریح نمود : باید مردم و مسئولان  به صورت جدی مراقب عدم افراط و تفریط  در زندگی خود باشند و اجازه ندهند کشور ما دربعد مصرف برخی اقلام اینقدر بالا باشد و دولت هم دراین زمینه دارد تلاش خود را می کند.
ناصری با انتقاد از فرهنگ سودمحوری صرف غربی ها اظهار کرد : غربی ها سود محور صرف هستند چیزی که متآسفانه در مغز برخی کارشناسان نادان هم نفوذ کرده است  که هر صنعتی سودش بیشتر بود به دنبال آن باشند و همین معضل استقلال ما را تخریب  و از رشد صحیح آن جلوگیری می کند.
وی حقیقت محوری  و  توجه به نیاز واقعی مردم را درتولید شاخص صحیح دانست و گفت : هم بخش خصوصی  و هم دولتی  دربرنامه تولید وهم  صادرات ، برای رشد جامعه به نیازهای اصلی مردم توجه کنند گرچه سودش به ظاهر کمتر باشد .

وی  با تقدیر و تشکر ازحزب الله لبنان درجواب دندان شکن به حملات رژیم صهیونیستی گفت : این پاسخ به موقع که موجب زمین خوردن رژیم صهیونیستی شد واقعا تحسین برانگیز بود و انشاء الله خدا به حزب الله لبنان توان و برکت  یاری دوباره اسلام بدهد .


***
آیت الله ناصری درخطبه های اول نمازجمعه یزد با تآکید براین نکته که نقطه اوج انبیاء الهی از تقوا سرچشمه گرفته است گفت : طبق روایت امام رضا (ع) کسانی که فرمانبری خداوند نکنند نه آنان از اهل بیت و نه اهل بیت از آنانند و اگر ماعنایت آنان را بخواهیم باید تقوا و فرمانبرداری از خدا  را در زندگی خود داشته باشیم.

وی با برشمردن روایات دیگری از ائمة  معصومین پیرامون اهتمام به اطاعت از دستورات الهی افزود : باید تفکر را در تمام ابعاد زندگی خود جای بدهیم زیرا یک ساعت و حتی یک لحظه تفکر طبق  روایات باعث عاقبت اندیشی  و مصون ماندن از آسیب ها و مشکلات  و موجب نجات است کاری که بزرگان دین به آن خیلی اهمیت می دادند.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد : اگر خانواده هایی که ماهواره را وارد زندگی کرده اند فکر کنند که این وسیله  آیا  به درد سلامت و رشد وعاقبت به خیری فرزندان  و جامعه شان می خورد یا نه ؟! دیگر به دنبال وارد کردن آن درخانه و الگوگیری های غلط نمی روند.
وی با اشاره به فعالیتهای برخی شبکه های مجازی در ترویج زندگی غربی و دور کردن جامعه از معیارهای زندگی سالم و سعادتمندانه خانواده ها را به هوشیاری در برابراین توطئه ها فرا خواند.


انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری