Skip to Content

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:


مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با بیان اینکه انسان باید در زندگی تصمیم‌های مهمی بگیرد، خطاب به طلاب گفت: در مسیر طلبگی تنها به درس خواندن اکتفا نکنید، تهذیب و خودسازی باید از اولویت های طلاب باشد.

به گزارش یزدبانو؛ «حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی» در اردوی فرهنگی- توجیهی طلاب جدید الورد مدرسه علمیه زینب کبری(س) یزد اظهار کرد: انسان باید در زندگی چند تصمیم مهم بگیرد که این تصمیم ها خیلی در سرنوشت انسان مهم است.

وی اولین تصمیم را انتخاب شغل دانست و بیان کرد: یک طلبه باید در زندگی یک برنامه 30ساله داشته باشد و با هدف و برنامه ریزی زندگی کند؛ چراکه این مسئله تا آخر عمر انسان تأثیرگذار است.

کارگر شورکی تصمیم ازدواج را اثر گذار در سعادت دنیا و آخرت عنوان کرد و افزود: اگر کسی با دین، ولایت و اهل بیت(علیهم السلام) سر و کار نداشته باشد ، زندگی دنیا و آخرت او رو به ضلالت و گمراهی خواهد بود.

وی در این زمینه بیان کرد: پیامبر اسلام می فرماید «اگر می خواهی در مسیری قرار بگیری اولاَ یا عالم باش، و یا طالب علم باش و یا جزء دوست داران علم و عالم باش و در قسم چهارم فرمودند مواظب باش که دشمن علم و عالم نباشی که همین دشمنی تو را هلاک خواهد کرد».

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به وقایعی از تاریخ اسلام و آزار و اذیت زبانی بعضی از دشمنان بیان کرد: ممکن است در طول دوران طلبگی برخی افراد جاهل به شما نسبت‌های زشت بدهند و باعث ناراحتی، دلسردی و دورشدن شما از هدف و مسیر ولایت شوند؛ لازم است در این مسیر ثابت قدم مانده و خداوند را ملاک کارتان قرار دهید؛ در نظر داشته باشید وظیفه تان چیست و خداوند از ما چه می خواهد.

وی ادامه داد : یکی از دغدغه‌های زندگی انسان‌ها، تامین نیازهای مادی، زندگی قابل قبول و آبرومند است و باید به این نکته یقین داشت که خداوند رزق و روزی بندگان خود را برایشان مقدّر کرده است و با توکل بر خدا و بدون چشم داشت در مسیر اعتلای فرهنگ اسلامی تلاش کرد.

کارگر شورکی افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) در این زمینه فرمود: «أنّ الله تعالی قَد تَکَفَّلَ لطالبِ العِلمِ بِرزقِهِ خَاصّه عمّا ضَمِنَه لِغیرِهِ» به درستي كه خداي تعالي رزق و روزي اهل علم را به طور خاصّ و ویژه متكفّل شده است ولي براي غير اهل علم، رزق و روزي آنها را ضمانت كرده است؛ همچنین پیامبر گرامی اسلام(ص)در جای دیگر فرمودند: «من تفقّه فی دین اللَّه کفاه اللَّه همّه و رزقه من حیث لا یحتسب»هر که دین خدا را فرا گیرد، خدا اندوهش را برطرف می کند و از آنجا که گمان نمی برد به او روزی می دهد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خودبه طلاب توصیه کرد: در مسیر طلبگی تنها به درس خواندن اکتفا نکنید، تهذیب و خودسازی باید از اولویت های طلاب باشد و باید به گونه ای رفتار شود که با حضور خود در مجالس، اثرگذار و مانع انجام گناه شود؛ البته این مهم با خلوص نیت و قربه الی الله انجام دادن کارها میسّر می شود .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در بخش پایانی سخنانشان و با توجه به آغاز ماه محرم و فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین(ع) و یاران باوفایشان اظهار کرد: بررسی علت و هدف از قیام امام حسین(ع) در اولویت های عزاداری این ماه برای شما طلاب است و با توسل جستن به آن حضرت و اهل بیت طاهرینش در همه لحظات زندگی تقوای الهی را رعایت کرده و در کار و تحصیل پشتکار داشته و برای علمی که آموخته اید و می آموزید ، حرمت قائل شده و در این مسیر تواضع و فروتنی را سر لوحه کار خود قرار دهید .

 

 

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری