Skip to Content

رییس پلیس فتای یزد خبر داد؛


رییس پلیس فتا استان یزد گفت: فردی که با ظن مبنی بر این‌که فردی با زن برادرش رابطه نامشروع دارد در فضای مجازی وی را تهدید به قتل نموده بود، توسط کارآگاهان جرائم رایانه ای پلیس فتا استان یزد شناسایی و دستگیر شد .

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا؛ سرهنگ«مرتضی ابوطالبی» اظهار کرد: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا مبنی بر این‌که مدتی است شخصی با هویت نامشخص و ادعاهای کذب، در فضای مجازی و با تماس تلفنی وی را به قتل تهدید به قتل می‌نماید و مسبب سلب آرامش از وی و خانواده‌اش گردیده است، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت .

وی افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی اقدامات فنی و تخصصی ماموران موفق شدند، عامل تهدید به قتل شاکی را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه متهم را دستگیر کنند .

رییس پلیس فتای استان یزد تصریح کرد: متهم با توجه به اعتیاد و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکی دچار شک گردیده و در یکی از شبکه‌های اجتماعی شاکی را تهدید به قتل نموده بود و در اظهارات خود اعتراف کرده که با مشاهده دو سه مرتبه ورود و خروج شاکی به منزل برادرش و با توجه به این‌که زن برادرش عشق قبل ازدواجش بوده دچار شک گردیده و با هویت مجهول در یکی از شبکه‌های اجتماعی و با فرستادن چندین عکس که شاکی در نزدیکی درب منزل برادرش بوده، وی را تهدید به قتل نموده است .

سرهنگ ابوطالبی در پایان با توجه به این‌که بستر شبکه‌های اجتماعی فضای مناسبی برای اقدامات تلافی جویانه نیست، به کاربران شبکه‌های اجتماعی گفت‌: تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خصوصی فرد صورت بگیرد و خواه فرد تهدید کننده تقاضای مال به قصد اخاذی کرده باشد یا نه، خود به تنهایی یک جرم مستقل بوده و بر اساس ماده 669 قانون مجازات سلامی " 74 ضربه شلاق" یا " حبس از دو ماه تا دوسال" حسب مورد در نظر گرفته است .

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری