Skip to Content

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد:


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد گفت: سهمیه آب انتقالی به یزد به میزان روزانه 30 هزار مترمکعب کاهش‌یافته است و در حال حاضر تنها 30 درصد آب شرب استان یزد از آب انتقالی تأمین می‌شود.

به گزارش یزدبانو؛ علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما در مورد وضعیت آب موردنیاز شهروندان اظهار کرد: به طور معمول همزمان با خنک شدن هوا میزان مصرف آب هم کاهش می یابد؛ در شهریورماه نسبت به ماه‌های تیر و مرداد حدود 10 درصد کاهش مصرف داشته ایم اما کیفیت آب تغییری نداشته است.

وی دلیل عدم‌تغییر کیفیت آب با توجه به کاهش مصرف آن را کاهش سهمیه آب انتقالی به یزد عنوان کرد و افزود: در ماه جاری سهمیه آب انتقالی حدود 22 درصد نسبت به تیر و مردادماه کاهش پیداکرده است؛ به‌عبارتی‌دیگر سهمیه آب انتقالی به یزد به میزان روزانه 30 هزار مترمکعب کاهش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یزد خاطرنشان کرد: دلیل اصلی کاهش سهمیه آب انتقالی به یزد، عدم وجود ذخایر کافی در سد زاینده‌رود و ضرورت حفظ آن تا زمان معمول بارندگی سال آبی آتی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان آب انتقالی به یزد معادل 30 درصد نیاز شهروندان است.

این مقام مسئول گفت: 70 درصد آب موردنیاز شهروندان از چاه‌های 2 منطقه یزدگرد و چرخاب تأمین می‌شود که کیفیت مناسبی دارد.

اسلامی ادامه داد: در مواقع اضطراری بالاجبار برای حفظ فشار شبکه در بعضی از ساعات روز از بعضی چاه‌های کشاورزی به میزان اندک استفاده می‌شود که کیفیت نسبتاً مناسبی دارد.

انتهای پیام/3857

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری