Skip to Content

قرائتی:

تلویزیون نماز دکتر و خلبان را نشان دهد


حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز در آیین تجلیل از خادمان نماز رسانه ملی گفت: نماز دکتر در اتاق جراحی یا خلبان در کنار هواپیما را به تصویر بکشیم، نه نماز پیرمردهایی در رواق حرم مطهر امام رضا(ع).

به گزارش یزدبانو قرائتی اظهار داشت: مشورت با دانشمندان و اندیشمندان دلسوز از نکاتی است که مدیران رسانه ملی باید به آن توجه داشته باشند و زمانی که می‌خواهند فیلمی را بسازند از آنها بهره ببرند.

* ماجرای «اصحاب کهف» نسخه اقلیت مذهبی بین اکثریت فاسد است
رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به ماجرای داستان کهف عنوان کرد: اصحاب کهف، نسخه اقلیت مذهبی بین اکثریت کافر و فاسد در اسلام است. از این رو لازم است اقلیت مسلمانان در هر کشوری که هستند یک ساختمان مشترکی داشته و همگی در کنار هم باشند و به لحاظ علمی، اقتصادی، عاطفی به هم کمک کنند.
قرائتی با بیان اینکه بعضی از ما مانند دم طاوس از درون پوچ هستیم و در پوسته حرکت می‌کنیم، ابراز داشت: خروجی فیلم‌ها باید ایمان و عقیده باشد که از این رو وقتی قرآن کریم می‌گوید «وَإِذَا تُلِیَتْ عَلَیْهِمْ آیَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِیمَانًا» ما قرآن را می‌خوانیم اما به ایمانمان افزوده نمی‌شود پس در نوع خواندن ما مشکلی وجود دارد.

* باید نشان دهیم «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ» چگونه محقق می‌شود
رئیس ستاد اقامه نماز اظهار داشت: چیزی بسازیم که تاریخ مصرف نداشته باشد، خط‌شکن بوده و کاربردی باشد نه نظری؛ بسیاری از اوقات میزگردهایی به نظریه‌پردازی می‌پردازد که فقط خواص جامعه متوجه آن می‌شود.
وی با بیان اینکه برگزاری نماز جماعت در مناظرات، کار قشنگی بود، گفت: باید نشان دهیم «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ» چگونه محقق می‌شود. بهترین نماز جماعت در مکه برگزار می‌شود که میلیون‌ها انسان رو به قبله و کعبه ایستاده و امام جماعت نیز حافظ کل قرآن است چرا این نماز «تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ» نیست. منکری بالاتر از داعش هم است و آیا منکری بالاتر از قتل مسلمانان وجود دارد پس چرا این نماز نمی‌تواند از بروز منکر جلوگیری کند و نماز بی‌ولایت یعنی همین!
قرائتیدر پایان ابراز داشت: در ترویج فرهنگ نماز، ابداع و نوآوری داشته باشیم و صحنه‌هایی از نماز را نشان دهیم که نوجوان و جوان را به نماز ترغیب کند مانند آموزش نماز نشسته در هواپیما و کشتی یا اینکه نماز دکتر در اتاق جراحی یا خلبان کنار هواپیما را به تصویر بکشیم، نه نماز پیرمردهایی در رواق حرم مطهر امام رضا(ع).

منبع: هیئت رزمندگان اسلام
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری