Skip to Content

نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد

تقویت شرکت‌های دانش بنیان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی


نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد با تاکید بر تبیین شاخصه های اقتصاد مقاومتی توسط نخبگان بسیجی، گفت: استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش یزدبانو، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با اعضای شورای مرکزی بسیج یزد، تدوین شاخه‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری توسط نخبگان بسیجی را خواستار شد و اظهار داشت: یکی از راه‌های حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی که بهترین راهکار برای برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی است که هم اینک گریبان‌گیر کشور شده، استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان و تلاش برای تولیدات با کیفیت در بخش‌های تولیدی و صنعتی است.
ناصری عمل جهادی برای نیل به آرمان‌های امام و انقلاب را از مهمترین مولفه‌های مورد نیاز در نظام اسلامی برشمرد و ادامه داد: متاسفانه امروزه در کشور با مشکلاتی در بخش‌های فرهنگی و اقتصادی مواجه هستیم که بایستی با حرکت‌های جهادی برای حل آن تلاش کنیم.
وی تاکید کرد: تلاش روحانیون در مساجد برای جذب و پاسخگویی به نیازهای معنوی جوانان و رفع مشکلات روستاها از موضوعاتی بود که آیت الله ناصری به عنوان موارد نیازمند به حرکت‌های جهادی از آن یاد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به خصوصیات یک بسیجی مد نظر امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و انقلاب، مهمترین مشکلات امروز جامعه را در سه بخش فرهنگ، اقتصاد و عمل عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در دنیای امروز فرهنگ عمومی و فرهنگ دینی ملت ایران توسط رسانه‌های غربی و شرقی تحت تاثیر قرار گرفته به گونه‌ای که ذائقه جوانان و نوجوانان ما به سمت فرهنگی جدای از فرهنگ ایران اسلامی متمایل گردیده، نبود رغبت به تشکیل خانواده در جوانان و فرزند‌آوری در زوج‌های جوان، وجود خانه‌های مجردی در شهرهای بزرگ، بی‌رغبتی زنان به خانه‌داری و آشپزی و مواردی از این قبیل را برگرفته از سبک زندگی غربی دانست که توسط بیگانگان به جوانان ما القا گردیده و آنها را تحت تاثیر قرار داده است.
امام جمعه یزد علاوه بر اینکه وظیفه نخبگان بسیجی را یک وظیفه پژوهشی و علمی عنوان کرد و از این قشر خواست با الگوگیری از افرادی مانند شهید مطهری نسبت به ارائه راهکار برای برون رفت از مشکلات موجود تلاش کنند، از شهید مطهری به عنوان شخصیتی یاد کرد که علاوه بر شناخت مسائل و مشکلات روزجامعه این چالش‌ها را مورد بررسی قرار می‌داد و برای رفع آن دنبال راهکارهایی از متن دین اسلام بود.
امام جمعه یزد نگاه سرنوشت ساز به نتیجه بخش بودن یا نبودن مذاکرات را غلط و دور از روح توحید دانست و با ذکر خاطره‌ای از امام خمینی(ره) که در پاسخ به تهدیدات آمریکا فرموده بودند "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند"، با درخواست از نخبگان بسیجی برای تدوین شاخه‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، عمل به فرامین ایشان را بهترین راه برای مبارزه با تحریم‌ها دانست.
در ابتدای این دیدار چند تن از اعضای شورای مرکزی بسیج استان گزارش عملکرد و نقطه نظرات خود درباره فرهنگ، اقتصاد و حرکت جهادی و اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته را بیان کردند.

منبع: تسنیم
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری