Skip to Content

بانوی فعال عرصه امر به معروف:


بانوی فعال عرصه امر به معروف گفت: تقلید کورکورانه باعث می‌شود جوانان که در پی راحتی و زیبایی هستند به راه اشتباه بروند و به سمت بدحجابی کشیده شوند.

به گزارش یزدبانو ، حجاب حضور زن را بدون در نظر گرفتن جذابیت‌های بدنی در جامعه فراهم می‌کند. در این روزها که به نام روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است و امربه‌معروف یکی از فراموش‌ شده‌ترین واجب‌هاست و آمران به آن مظلوم و زخم‌خورده‌اند خبرنگار اردکان گویا در مصاحبه‌ای با مسئول ستاد امربه‌معروف اردکان در رابطه با حجاب و چیستی‌ها جویا شدیم.

افسر اسلامی به فواید حجاب برای یک زن اشاره کرد و گفت: حجاب مورد رضای خدا و اهل‌بیت عصمت و طهارت است و رعایت حجاب، خیرات و برکات زیادی به همراه دارد. با پوشش مناسب، زن احساس ارزشمندی می‌کند ولی اگر پوشش نامناسب باشد در واقع برای خود ارزشی قائل نبوده‌ است.

وی ادامه داد: باحجاب آرامش و امنیت بیشتری دارم و می‌دانم بدحجابی می‌تواند موجب ناامنی شود. حفظ حجاب باعث دوام خانواده‌هاست و اگر خانواده‌ها دوام و انسجام نداشته باشند؛ کودکان که  آینده‌سازان فردای جامعه هستند از سلامت جسم و روح برخوردار نخواهند بود.

افسر اسلامی در خصوص علاقه مندیش به حجاب افزود: از کودکی با دیدن افرادی که مقید به حجاب بودند لذت می‌بردم و به آن‌ها احترام بیشتری می‌گذاشتم. 

فعال عرصه امر به معروف و نهي از منکر در خصوص راهکارهای جلوگیری از رواج بی‌حجابی در کشور گفت: به نظر بنده باید آن‌ها را با روش‌های مختلف وادار به تفکر کرد. اگر انسان کمی به گذشت زمان فکر کند، متوجه می‌شود هرروز از دنیا فاصله می‌گیرد و به آخرت و روز حساب نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

وی ابراز کرد: روزی خواهد آمد که هر کس به‌تنهایی باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشد. پس چه خوب است به‌گونه‌ای در این دنیا زندگی کنیم که هرلحظه اماده رفتن باشیم. زیرا کسی فردای ما را تضمین نکرده است و چه بسیار انسان‌هایی که حتی فکر رفتن از این دنیا در سرشان خطور نکرده بود، اما با حادثه‌ای ناگهانی به‌سادگی اسمشان در طومار خاموشان قرار گرفت. 

اسلامی تأکید کرد: تقلید کورکورانه باعث می‌شود آن‌ها که در پی راحتی و زیبایی هستند راه را به‌اشتباه بروند. چون راحتی و امنیت و زیبایی و وقار باحجاب به دست می‌آید و بدون حجاب، امنیت و شخصیتش مورد هجمه قرار می‌گیرد. 

وی افزود: مسئولین با فراهم کردن زمینه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر و مردم با احساس مسئولیت و جلوگیری از بی‌تفاوتی نسبت به رفتار یکدیگر می‌توانند در بهبود وضعیت حجاب مؤثر واقع شوند. 

اسلامی در خصوص اجبار حجاب فقط برای بانوان گفت: حجاب مخصوص بانوان نیست بلکه مردان نیز باید در محیط بیرون از خانه، پوششی مناسب و به‌ دور از جذابیت‌های کاذب داشته باشند.

این فعال عرصه امربه‌معروف افزود: حجاب همراه باحیا، به معنای پاکی و معصومیت است ولی حجاب اگر توأم باحیا نباشد، حفظ ظاهری بیش نیست. حجاب ظاهری باید باحجاب باطنی همراه باشد، که اگر چنین باشد؛ نوع برخورد، نوع نگاه و نوع راه رفتن و همه رفتارهای یک زن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. حجاب برتر، اگرچه چادر مشکی است اما ازنظر من رنگ آن سفید سپید است. 

وی تصریح کرد: حجاب به‌هیچ‌وجه مانع حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نبوده بلکه موانع را برمی‌دارد. وقتی زنی محجبه و باحیا در جامعه حضور پیدا می‌کند، درحالی‌که همه جوانب حیا را رعایت می‌کند؛ دیگران نه‌تنها برای او مانعی به وجود نمی آورند بلکه به یمن حجاب او، موانع را برایش بر می دارند. حجاب راه گشاست و شاید این راه گشایی، از لبخند مهدی فاطمه باشد. 

اسلامی در پاسخ به سوال که چرا به چادر حجاب برتر می گویند گفت: چادر، یک تاریخ و یک فرهنگ است. چادر، یاداور یک پاکی، معصومیت و شاید یک سئوال است، اگر پرده غفلت را از گوشهایمان کنار بزنیم، صدای مظلومیت مادرمان از پس یک چادر خاکی به گوش می رسد و ما یاداور آن مظلومیت هستیم. 

انتهای پیام/ر

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری