Skip to Content

فرصت طلایی برای تغییر نام افراد فراهم شد؛

تغییر نام به علی،فاطمه و زهرا تا ۱۲ اردیبهشت در اشکذر


رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر از امکان تغییر نام افراد به فاطمه، زهرا و علی همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

به گزارش یزدبانو، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر در مصاحبه با نسیم صادق، از امکان تغییر نام افراد به فاطمه، زهرا و علی همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) خبر داد.

 

"عسکری" رئیس اداره ثبت احوال شهرستان اشکذر با بیان اینکه همواره با درخواستهای مردمی برای استفاده از نام‌های فاطمه، زهرا و علی مواجه هستیم، دستورالعملی به ادارات ثبت احوال سراسر کشور ابلاغ شده است که بر این اساس تغییر نام به فاطمه، زهرا و علی از ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) تا ولادت امیر مومنان حضرت علی (ع) با رعایت ضوابط قانونی و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تغییر نام برای افراد بالای 15 سال مشروط به ارائه برگه عدم سوء پیشینه است افزود: افراد از ولادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) تا ولادت حضرت علی(ع) در صورتیکه درخواست خود را ارائه نمایند در حداقل زمان و با کمترین تشریفات اداری تغییر نام برای آنها انجام می شود.

 

وی اظهار کرد: والدین در هنگام تولد نوزاد اسامی انتخاب می‌کنند که در دوره‌های بعدی، والدین یا خود فرد مایل به تغییر آن است و این امر فرایندی دارد که موجب زحمت و مشکلات برای فرد خواهد بود، بنابراین توصیه می شود والدین از همان ابتدا توجه نمایند که در دوره‌های مختلف زندگی فرد با آن نام مورد خطاب قرار می‌گیرد و نام خوب می‌تواند در رشد شخصیت فرد تاثیرگذار باشد.

 

عسکری افزود: در این بازه زمانی همچنین امکان تغییر نام افراد زیر 15 سال نیز فراهم شده است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری