Skip to Contentمدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: تضمین سلامت جسمی و روانی افراد سلامت اجتماع را در پی دارد.

به گزارش یزدبانو، فخرالسادات خامسی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی تدوین سند توسعه ورزش استان یزد با اشاره اینکه تقویت سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی، ارتقاء سلامت جسمی و روانی و روابط بین‌الملل و صلح موضوعاتی است که با ساختار اجتماعی ارتباط دارند که در قالب فعالیت‌های ورزشی می‌تواند مطرح شود اظهار داشت: اگر بتوان سلامت جسمی و روانی را تضمین کرد این امر می‌تواند سلامت اجتماع به‌ ویژه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی را تضمین کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با بیان اینکه مردمی کردن ورزش یکی از راه‌های افزایش سلامت در جامعه است افزود: در بحث تدوین سند توسعه ورزش نگاه علمی و تخصصی وجود دارد.

وی ادامه داد: عدالت نگاه به گسترش حوزه‌های ورزشی در رشته‌های متنوع، گروه‌های خاص و مناطق مختلف باید قابلیت اجرایی در زمان‌بندی مشخص را داشته باشد.

خامسی با اشاره به اینکه در نگاه موجود سند توسعه ورزش بر مبنای مدل شبکه‌ای است گفت: می‌توانیم از اقشار مختلف و ظرفیت‌های جذاب برای نهادینه‌ سازی و اطلاع‌ رسانی ورزش و جایگاه اثرگذار آن در اجتماع بهره‌مند شویم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با تأکید بر اینکه مردم با نشاط اجتماعی بسیار موافق و به آن علاقه مند هستند تصریح کرد: ما باید با زمینه‌ سازی و تقویت زیرساخت‌های مختلف به‌ویژه در حوزه آموزش و تنوع برای سلایق و دسترسی‌های مختلف اقدامات توسعه‌ای را در استان انجام دهیم.

ورزش همگانی اساسی ترین نیاز یک شهر زنده و پویا است

مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در این نشست یکی از اساسی‌ترین نیازهای هر شهر زنده و پویا را ورزش کردن به شکل عمومی و همگانی دانست و اضافه کرد: بسترسازی برای همگانی کردن ورزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: دستیابی به جامعه سالم، بانشاط و بدون جرائم و آسیب مستلزم همت همگانی و احساس مسئولیت است و هدفمند سازی و گسترش برنامه‌های فرهنگی و ورزشی و پر کردن اوقات فراغت جوانان بسترهای بروز جرائم و آسیب‌های اجتماعی را از بین می‌برد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری