Skip to Content

ابتکار اعلام کرد


معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تلاش جدی ما در این معاونت در سال 97 به نتیجه رساندن و تصویب لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت است.

 به گزارش یزدبانو از اعلام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار روز سه شنبه در نشست با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: برای تکمیل این لایحه باید مهارت های زندگی و آموزش های حقوقی در سطوح مختلف آموزش داده شود.
«لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت یازدهم (معاونت امور زنان و خانواده) تدوین شده که بنا به ماهیت قضایی آن، از سوی شورای نگهبان، برای بررسی و تدوین نهایی به قوه قضاییه ارجاع شده است.
این لایحه در 5 فصل و 90 ماده به منظور جلوگیری از بی عدالتی در روابط خانوادگی و ضرورت رفع ظلم و تعدی نسبت به زنان در عرصه خانواده و همچنین پیش بینی راهکارها و ضمانت های قانونی و جلوگیری از افراط و تفریط در این زمینه از طرف مرکز امور زنان و خانواده دولت یازدهم تدوین شد.»
ابتکار اظهار کرد: امیدواریم امسال در ادامه همکاری های سال 96 مباحث خوب و مفیدی را میان دولت و مجلس داشته باشیم. منظور از این جلسه همفکری برای تعیین مسیر حرکت در سال 97 است تا در فعالیت ها هم افزایی داشته باشیم و به نتیجه برسانیم.
معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به امضای تفاهم نامه ای میان معاونت زنان و وزارت آموزش و پرورش در راستای مهارت های زندگی اشاره کرد و افزود: در تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش به امضا رسیده، آموزش ها مد نظر قرار گرفته و علاوه بر آن به تقویت ورزش و نشاط نیز تاکید داشته ایم.
ابتکار در حمایت از اقدام وزارت آموزش و پرورش در حذف آزمون هایی که نتیجه آن استرس، اضطراب و حمل کیف های سنگین برای دانش آموزان است اظهار کرد: تجربه خانواده ها از این آزمون ها اغلب آثار منفی روحی و جسمی بر دانش آموزان و خانواده‌های آنان بوده است.
وی همچنین از اقدامات سازمان بهزیستی در تقویت و گسترش اورژانس های اجتمای و 123 تقدیر کرد و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز خواهان حمایت از این اورژانس شد.
وی صندوق های اعتبارات خرد برای زنان روستایی را که دولت برای استقرار و استحکام آنها تلاش کرده است را یکی از موفق ترین اقدامات در زمینه اشتغال روستایی دانست.
ابتکار از مهمترین برنامه های این معاونت را تشویق و حمایت از فعالیت زنان در عرصه ICT و IT به عنوان ابزار توانمند سازی آنان دانست و افزود: قرار است با همکاری وزارت ارتباطات و کارگروه کارآفرینی معاونت این مسائل پیگیری شوند.

** تلاش معاونت دسترسی بهتر بانوان به تسهیلات اشتغال است
سوسن باستانی معاون بررسی های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده اولین گزارش جلسه ستاد ملی زن و خانواده به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری را ارائه کرد.
وی با اشاره به سند توسعه اشتغال نیز گفت: این معاونت تلاش کرده در بحث اشتغال به گونه ای عمل کند تا دسترسی بهتر به مواردی مانند استفاده از وام های اشتغال و تسهیلات بانکی برای زنان فراهم شود.
باستانی تاکید کرد: اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی خانواده با تاکید بر نقش حوزه های علمیه از طرف این معاونت پیگیری می‌شود.
اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در گزارشی به ارائه آخرین آمارها از وضعیت زنان در ایران که اخیرا به روز شده است اشاره کرد و گفت: دولوح فشرده تقدیم نمایندگان و اعضای فراکسیون زنان و خانواده می شود که برای دسترسی به آخرین آمارها از وضعیت زنان در هر استان مفید و کاربردی خواهد بود.
 

انتهای پیام /
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری