Skip to Content

در هشت ماهه نخست امسال؛


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: در هشت ماهه امسال 46 نفر در تصادفات درون شهری این استان جان خود را ار دست دادند که از این تعداد 31 نفر موتور سوار، 13 عابر پیاده و 2 کودک هستند.

به گزارش یزدبانو، سرهنگ محمد پور شمس افزود: استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی و نداشتن کلاه ایمنی توسط راکبان موتورسیکلت از عوامل اصلی تصادفات است.

وی همچنین تعرض به حریم عابر پیاده، سد معبر و تسخیر پیاده‌ رو‌ها از سوی برخی مغازه‌داران را از دیگر عوامل تصادفات و تلفات توسط عابران پیاده در این استان ذکر کرد.

به گفته رئیس پلیس راهور یزد، رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی توسط برخی افراد موجب بروز حوادث و تلفات است که باید برای پیشگری از آن همه تابع قانون باشند.

پورشمس همچنین به نقش نهادهای فرهنگی، تبلیغی و خانواده همراه با رسانه های گروهی در فرهنگ سازی مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه و بین مردم و جوانان اشاره کرد.


وی از برنامه های مهم این پلیس را برگزاری دوره های آموزشی، اطلاع رسانی و اعمال مقررات ذکر کرد که با همکاری برخی دستگاه های اجرایی انجام می شود.

همچنین مسئول آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد گفت: ارتقای فرهنگ ترافیک توسط مردم و رانندگان، محور اصلی برنامه های پلیس است.
سرهنگ علیرضا آدمی زاده افزود: در این خصوص در یکسال گذشته افزون بر 2 هزار کلاه ایمنی رایگان بین راکبان موتور سیکلت توزیع شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره آموزشی در خصوص فرهنگ ترافیک با حضور 25 هزار نفر از مردم و همچنین 2 هزار و 100 کارمند انجام شد، تصریح کرد: برای فرهنگ سازی ترافیک نه تنها پلیس راهور که همه دستگاه های آموزشی و فرهنگی باید همکاری کنند.

آدمی زاده همچنین از رسانه های گروهی و نشریات، خواستار همکاری با پلیس راهور برای فرهنگ سازی ترافیک شد .

حدود 300 هزار دستگاه خودرو و بیش از 400 هزار دستگاه موتورسیکلت در استان یزد تردد می کنند.
از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفری استان 60 درصد در شهرستان یزد زندگی می کنند.

انتهای پیام /* 

منبع: ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری