Skip to Content

گزارش مشروح نشست فصلی جمعیت زنان فرهیخته استان یزد

تشکیل شورای استانی و مرکزی جمعیت زنان /گروه های فرهنگی- مذهبی یکدیگر را تأیید و تکمیل کنند


اعضای جمعیت زنان فرهیخته استان یزد در نشست فصلی خود با تأکید بر توانمند سازی گروههای مردمی برای تعمیق باورهای دینی از تشکیل شورای استانی جمعیت و دو کارگروه « خانواده و عفاف و حجاب» و « تعمیق باورهای دینی » در این جمعیت خبر دادند.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، حجت لااسلام علی کارگر معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در ابتدای نشست جمعیت زنان فرهیخته استان که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی تشکیل شد با تأکید بر اهمیت نقش زنان در جامعه، لزوم اجرای دستورات دینی در تمام اجزای جامعه اعم از خانواده تا مدارس و دانشگاهها و ... را حایز اهمیت خواند و افزود : همه زندگی ما چه زندگی شخصی واجتماعی باید رنگ و بوی دینی داشته باشد.


وی با بیان این مطلب که در حوزه فرهنگ  و جنگ نرم باید افسرانی فعال باشند و زینبی کار کنند؛ تصریح کرد : در حوزه فرهنگی می توانید اثرگذار باشیدولی طرح هایی را ارائه دهیم که قابلیت اجرای مستمر را داشته باشد و در این حوزه همه با هم یکسال کار کنیم تا به نتیجه برسیم.
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد تصریح کرد : اگر بخواهیم طرحی اثرگذار باشد باید مستمر باشد و تقسیم کار صورت بگیرد و ما باید از ظرفیت های دیگران استفاده کنیم زیرا تشکلهای مختلف و  قوی در حوزه بانوان داریم و می توانند حمایت و هدایت کنند که نیازمند برنامه ریزی است.


***
*مشاور فرهنگی تبلیغات اسلامی : تشکیل شورای استانی و مرکزی جمعیت زنان فرهیخته بزودی
فرح طالعی مشاور فرهنگی و امور بانوان تبلیغات اسلامی استان و دبیر این جمعیت اظهار داشت : سایت جمعیت زنان فرهیخته مدتی است فعال شده است و اعضای مجمع رزومه کار و سوابق فرهنگی و اجتماعی خود را برای درج در قسمت اعضای جمعیت ارسال کنند.
وی  برگزاری دوره های آموزشی از جمله فناوری اطلاعات، وبلاگ نویسی، آشنایی با شبکه های اجتماعی تلفن همراه و ... را برای اعضا ضروری خواند و گفت : اعضا درباره برگزاری کارگاههای آموزشی اولویت ها را اعلام کنند.
وی افزود : جمعیت کشوری زنان فرهیخته قرار است بزوودی شورای مرکزی را تشکیل دهد که نیازمند تکیل شورای استانی است و در بزودی در نشست آتی اعضای علاقه مند می توانند کاندید شوند.
مشاور امور فرهنگی و بانوان تبلیغات اسلامی استان در ادامه با اشاره به نشست قبلی جمعیت گفت : یکی از مصوبات این نشست برنامه ریزی برای تشکیل کارگروههای تعمیق باورهای دینی و عفاف و حجاب و تحکیم بنیان خانواده بود که از امروز اعضایی که مایلند در هر یکی از کارگروهها به صورت هر 15 روز یکبار فعالیت داشته باشند اعلام امادگی و ثبت نام نمایند.


***
*مدیرکل اسبق بانوان استان و عضو جمعیت فرهیختگان: گروههای فرهنگی و مذهبی یکدیگر را تأیید و تکمیل کنند

مریم عبدالحسین زاده مدیر کل اسبق امور بانوان و خانواده استان یزد در این نشست برای ارتقای فعالیت های فرهنگی و افزای هم افزایی باید همدیگر را تأیید کنیم و  ما گروههای مذهبی داریم در حالی که گروهها و تشکلهای مردمی نیز فعالند و باید بتوانیم فعالیت های یکدیگر را تکمیل کنیم .
وی تصریح کرد : این کار نیازمند اطلاعات به روز و نیازمند نیروهای جوان خوش فکر و اساتید دانشگاهاست که بتوانند در حوزه بانوان ایده پردازی کنند.
عبدالحسین زاده تشکیل اتاق فکر در این زمینه را ضروری خواند و افزود : وقتی یک پزشک نسخه ای را به یک بیمار توصیه می کند این بیمار بدون اعتراض می پذیرد ولی ما برای برخی مشکلاتی که مطرح است نسخه ای نداریم و باید باتوانم نیروهای مردمی را ابتدا توانمند کنیم و اگر به صورت مردمی اغز شود نتایج بهتری در بر خواهد داشت.


***
*مدیر حوزه علمیه خواهران سطح کارشناسی ارشد: تقویت خداشناسی یک ضرورت است
منصوره شاکری در ادامه این نشست تقویت خداشناسی را در بین نوجوانان و جوانان یک ضرورت مهم خواند و افزود : برخی به اسم علم فیزیک و... به دنبال انکار خداوند هستند و باید دانشمندان اسلامی در این زمینه فعال تر شوند و ما کمتر افراد فیزیکدان و شیمی دان که در بحث توحید و پژوهش های قرانی کار کرده باشد.
وی تصریح کرد : دشمن به دنیال بی دین کردن فرزندان این مرز و بوم است و به صورت ریشه ای فعالیت می کند.
وی مباحث دیگری را در مورد ضرورت اخلاق اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان و تربیت مبلغینی که بتوانند به سؤالات خداشناسی جونان پاسخ دهند؛ بیان کرد.


***

*مدیر حوزه علمیه خواهران الزهرای میبد: در عرصه مردم داری وارد شویم
نقیب القراء عضو جمعیت فرهیختگان و مدیر حوزه علمیه الزهرای میبد نیز در سخنانی، مهندسی فرهنگی برای جلسات را خواستار شد و گفت : در عرصه فرهنگی مردم داری وارد شویم و باید مبلغینی در این زمینه فعالیت کنند و اگر بحث تحکیم خانواده درست شود باید تعداد طلابی که وارد حوزه علمیه می شوند بالاتر از امار کنونی باشد تا در امر تبلیغ دین با کمبود مبلغ مواجه نشویم.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری