Skip to Content

طی بیانیه ای خطاب به شهردار یزد انجام شد

تشکر30گروه فرهنگی یزد ازسازمانی که این روزها جولانگاه فشار مقام سیاسی وامنیتی شده +سند


33 مسجد و گروه فرهنگی طی نامه ای از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد به خاطر برنامه مناسب فرهنگی و تبلیغی در ایام مناسبت های مذهبی تقدیر و تشکر کردند وخواستار توجه ویژه این سازمان به ایام فاطمیه که با نوروز امسال همزمان است شده اند.

به گزارش یزدبانو به نقل از  خبرنگار یزد رسا، 33 مسجد و گروه فرهنگی طی نامه ای از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد به خاطر برنامه مناسب فرهنگی و تبلیغی در ایام مناسبت های مذهبی تقدیر و تشکر کردند وخواستار توجه ویژه این سازمان به ایام فاطمیه که با نوروز امسال همزمان است شده اند.

 

متن این پیام بدین شرح است:

 

شهردار محترم شهر یزد

 

جناب آقای عظیمی زاده

 

ســــــلام علــــیکم؛

 

با آرزوی توفیق روز افزون الهی، با عنایت به اهمیت نشر و گسترش فرهنگ والای قرآن و اهل بیت (علیه الاسلام)و توسعه نمادهای تبلیغی -ترویجی در سطح شهر بدین وسیله از سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد به دلیل فضاسازی مناسب، مستمر و شایسته شهر در مناسبت های اسلامی و ملی با رویکرد بصیرت افزایی انقلابی، راه اندازی بتیاد نهج البلاغه در یزد، برگزاری مناسب و شایسته مراسمات و جشن ها در مناسبت های مذهبی و ملی، برگزاری جشن روزه اولی ها در ماه مبارک رمضان، فضاسازی موثر در تدفین شهدای گمنام ، حمایت از برگزاری یادواره شهدا<،برگزاری همایش یاوران نماز و نیز اجرای طرح سفیران کریمه با حضور خدام حضرت معصومه(س)تشکر و قدردانی می نماییم.

 

همچنین اجرای طرح مبشر غدیر در ایام مبارک غدیر خم در مناطق مختلف شهر موجب ایجاد شور و نشاط معنوی و گسترش فرهنگ علوی در سطح شهر گردید که امری بسیار مبارک ، قابل تحسین و تشکر است.

 

با توجه به شاخص های دارالعباده یزد و اهمیت توجه به روح تعهد مردمان این دیار و با توجه به اینکه در آستانه فرارسیدن ایام فاطمیه می باشیم بدلیل همزمانی این ایام با سال نو و ایام نوروز از جنابعالی و اعضای محترم شورای شهر یزد انتظار می رود این سازمان بتواند با فضاسازی مناسب و گسترده نمادهای فاطمی و سوگواری ویژه ایام شهادت حضرت زهرا (س) در سطح شهر و فضای معنوی را بیش از بیش در دالعباده حاکم نموده و همچنین گذشته شاهد بزرگداشت شعائر دینی باشیم.

 

رونوشت:

نماینده محترم ولی فققسه و امام جمعه یزد آیت الله ناصری

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای جوکار

رئیس محترم شورای شهر یزد حجت الاسلام و المسلمین زارع

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد

 

 

 

عزل و نصب های جناحی درشهرداری یزد با فشار مقام سیاسی و امنیتی

 

گفتنی است شنیده شده است که در هیئت مدیره سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری یزد تغییراتی صورت گرفته و تعدادی از نیروهای ارزشی این هیئت مدیره عزل شده اند.

بر اساس این گزارش برخی مسئولین سیاسی و امنیتی استان با فشارهای خود به شهرداری و شورای شهر در عزل این نیروها نقش مهمی داشته اند.

اگر چه هر از گاهی شعار قانون گرایی این افراد فضای رسانه ها را پر می کند ولی این دخالت ها و فشارها بر یک نهاد مردمی و مستقل بار دیگر فاصله شعار تا عمل این آقایان را به نمایش گذاشت و ترجیح منافع شخصی و حزبی بر مصالح و  منافع شهر و استان را عیان ساخت.

گفتنی است مقام سیاسی و امنیتی مذکور با فشارهای خود توانسته است برخی از نیروهای نزدیک به خود را وارد این هیئت مدیره کند و این سازمان را به ابزار دست خود تبدیل کند.

بر اساس برخی شواهد علت اصلی عزل این نیروها، انقلابی کردن فضای شهر یزد با نصب بیلبوردهای برائت از مشرکین و دشمن(ضد آمریکایی) و نقش سازنده این نیروهای ارزشی در تشییع و تدفین شهدای گمنام در امیر چخماق بوده است.

تاسف بار اینکه عزل و نصب هایی که جزتلاش برای قبح زدایی از چهره پلید دشمنان مردم ایران هدفی را دنبال نمی کند توسط مسئولینی انجام می شود که خود مسئول برقراری امنیت استانی را بر عهده دارند.

با توجه به نقشی که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در جامعه دارد می بایست مسئولین و مردم یزد نسبت به این اقدامات جناحی واکنش نشان دهند تا عده ای که منافع حزبی را بر منافع ملی مقدم می دانند بدانند که انقلاب و آرمان های آن بر هر منفعت جناحی ارجح است.

براستی چرا برخی مسئولین با انقلابی شدن فضای شهر مخالفند؟ اگر به مدد انقلاب و همین انقلابیون نبود، اکنون این آقایان می توانستند بر صندلی ریاست تکیه بزنند؟ آیا می توانستند آزادانه عزل و نصب کنند؟

شاید هم با این اقدامات قصد دارند ناکامی خود در ماجرای تدفین شهدا را تلافی کنند.(لینک خبر)

انتهای پیام/ص


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری