Skip to Content

امام جمعه اشکذر در نشست شورای زکات این شهرستان تاکید کرد

ترویج فرهنگ زکات از مهمترین وظایف روحانیت است


امام جمعه اشکذر تاکید کرد: ترویج فرهنگ زکات از مهمترین وظایف روحانیت است تا این مسئله مهم به عنوان یک واجب دینی مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد.

به گزارش یزد رسا به نقل از نسیم صادق، امام جمعه اشکذر در نشست شورای زکات این شهرستان  با بیان اینکه پرداخت زکات یک واجب الهی است، اظهار کرد: نقش روحانیون در احیای فریضه زکات بسیار مؤثر بوده و مسجد و منبر بهترین مکان و فرصتی مناسب برای تبلیغ امر زکات است.

"حجت الاسلام والمسلمین طالبیان" امام جمعه اشکذر با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که احیای زکات در جامعه نیاز به تلاش و مجاهدتی خستگی‌ناپذیر و تلاشگرانی صادق دارد، گفت: از تبلیغ زکات نباید خسته شوید چرا که با احیا و پرداخت زکات، برکات آن شامل حال تمامی افراد جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم زکات هم‌ردیف نماز شمرده شده اما آن‌طور که شایسته و وظیفه مسلمانان بوده به این امر مهم و واجب دینی در جامعه پرداخته نشده است، افزود: یکی از دلایل غفلت مردم این است که مبلغان دینی به اندازه‌ای که از اهمیت نماز برای مردم سخن گفته‌اند از اهمیت زکات نگفته‌اند.

وی از مبلغان و روحانیون خواست تا وقت بیشتری برای تبیین اهمیت مسئله زکات در جلسات دینی و منبرها اختصاص دهند و در ترویج این فریضه الهی کوشا باشند.

امام جمعه اشکذر تاکید کرد: ترویج فرهنگ زکات از مهمترین وظایف روحانیت است تا این مسئله مهم به عنوان یک واجب دینی مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد.

انتهای پیام/ع

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری