تحقق اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان توسط یزدی‌ها - نمایش محتوا - یزد بانو
Skip to Content

رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن و تجارت یزد خبر داد


رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن تجارت استان یزد از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره در یزد و هرمزگان خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه اشتغال و تولید فرش دستباف در هرمزگان رقم خواهد خورد.

به گزارش یزدبانو؛ محمدمهدی نبی زاده رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن تجارت استان یزد در گفتگو با خبرنگار ما از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اداره فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد و استان هرمزگان، فرمانداری استان هرمزگان و اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی یزد خبر داد و تصریح کرد: هدف از امضای این تفاهم‌نامه را ایجاد اشتغال و ارتقای دانش و مهارت فنی متخصصی بافندگان مناطق میناب و بشاگرد است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی یزد با همکاری نهادهای یادشده آموزش به بافندگان مناطق میناب و بشاگرد را بر عهده دارد و درنهایت با آموزش روش بافت فرش یزد اشتغال و تولید فرش دستباف در مناطق یادشده رقم خواهد خورد.

نبی زاده اظهار کرد: امیدواریم با استفاده از آموزش علمی و عملی که ارائه خواهد شد، گام مؤثری در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و تولید پایدار برداشته شود.

وی با بیان اینکه با بافت فرش دستباف می‌توان علاوه برداشتن اشتغال پایدار به معیشت خانواده و بهتر شدن اوضاع اقتصادی کمک کرد، اذعان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه یادشده اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی یزد بافندگان هرمزگانی را تا زمانی که مهارت لازم را کسب کرده و بازار فروش مطلوب دست یابند، همراهی می‌کند. تهیه مواد اولیه، آماده‌سازی تجهیزات برای شروع کار، آموزش بافت به‌صورت خانگی و کارگاهی، فروش فرش ازجمله مواردی است که اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی یزد نسبت به آن متعهد است.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: با اجرای مفاد تفاهم‌نامه زمینه اشتغال 800 نفر فراهم شود.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری