Skip to Content

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان:


معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی جاری 10 هزار و 588 دانش‌آموز اتباع خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی جاری 10 هزار و 588 دانش‌آموز اتباع خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.
«محمدحسن رادمنش» ادامه داد: این تعداد شامل 10 هزار و 142 دانش‌آموز از افغانستان، 422 دانش‌آموز از عراق و 24 دانش‌آموز از سایر کشورهاست. وی افزود: در تفت، میبد و اردکان که اتباع خارجی در مهمانشهرها سکونت دارند دانش‌آموزان در مدارس مهمانشهرها تحصیل می‌کنند.

 این مسئول ادامه داد: دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی اتباع خارجی در مهریز، زارچ، اشکذر و ناحیه یک آموزش و پرورش یزد نیز در مدارس خاص اتباع خارجی و در ناحیه2 در مناطقی که سکونت خانواده‌های اتباع بیشتر بوده، در مدارس تفکیک شده در حال تحصیل هستند.

رادمنش درباره تفکیک دانش‌آموزان ایرانی و اتباع خارجی در مدارس استان گفت: در مناطقی که شورای آموزش و پرورش شهرستان بر تفکیک تاکید کند، این تفکیک صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: البته باید توجه کرد که اگر تفکیکی هم صورت گیرد، کادر اداری مدارس اتباع خارجی همانند کادر سایر مدارس استان تامین می‌شود و از این نظر تفاوتی بین مدارس وجود ندارد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان درباره روند تحصیل دانش‌آموزان تبعه خارجی در استان گفت: دانش‌آموزان اتباع خارجی در تمام مقاطع تحصیلی و حتی در تحصیلات تکمیلی به شرط داشتن مدارک اقامتی، امکان تحصیل دارند، البته در سال تحصیلی جاری، اتباع خارجی غیر مجاز نیز در صورت داشتن معرفی نامه از دفاتر کفالت، از امکان ثبت‌نام و ادامه تحصیل برخوردار شدند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری