Skip to Content

"آبایی" کارشناس مسائل تربیتی در اشکذر:

تا می توانید به فرزندان خود محبت کنید/ محبت کلید ارتباط با فرزندان


کارشناس مسائل تربیتی در اشکذر گفت: محبت، شخصیت دادن به کودکان و توانمند سازی آنان را از جمله وظایف والدین نسبت به فرزندان خود عنوان کرد و تاکید داشت: والدین تا می توانند به فرزندان خود محبت کنند که کلید ارتباط با آنان همین محبت است.

ُُبه گزارش یزدبانو به نقل از نسیم صادق، "آباییکارشناس مسائل تربیتی صبح امروز در مراسمی که در بنیاد شهید اشکذر برگزار شدُ کودکان را قشر مهمی از جامعه دانسته و بر لزوم توجه و حمایت آنها در مسائل گوناگون تاکید کرد و گفت: اگر قبول کنیم که درصدی از  جامعه را کودکان تشیل می دهند ضرورت برنامه ریزی برای این قشر پر رنگتر می شود.

این کارشناس مسائل تربیتی درباره جایگاه کودکان در دین مقدس اسلام گفت: کودکی، بنیان شخصت افراد را تشکیل می دهد و از نظر اهمیت بیش از هر دوره زندگی مهم است واسلام به عنوان دین مترقی سفارش های متعددی در زمینه توجه به کودکی و کودکان دارد.

آبایی افزود: آیات و روایات، و سخنان ائمه اطهار که نسبت به حقوق کودک در اسلام وجود دارد همه حکایات از اهمیت دادن اسلام به کودکان و حقوق آنان است. رسول گرامی اسلام (ص) می فرماید:  به کودکان خود محبت کنید و نسبت به آنها ترحم نمایید. وقتی به آنها وعده دادید، وفا کنید زیرا آنها جز اینکه شما را روزی دهنده خود می بینند تصور دیگری ندارند.

وی تصریح کرد: بر خلاف برخوردهایی که در برخی خانواده ها وجود دارد، اسلام حتی به والدین اجازه کتک زدن کودکان را نداده است.

وی محبت، شخصیت دادن به کودکان و توانمند سازی آنان را از جمله وظایف والدین نسبت به فرزندان خود عنوان کرد و تاکید داشت: والدین تا می توانند به فرزندان خود محبت کنند که کلید ارتباط با آنان همین محبت است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری