Skip to Content

مدیرکل حج و زیارت یزد:


مدیرکل حج و زیارت استان یزد گفت: تاکنون بیش از ۳۵ هزار ائر یزدی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش یزدبانو، علی‌اصغر شریفی‌زارچی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۳۵ هزار زائر یزدی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: تاکنون برای ۳۲ هزار و ۳۲۶ نفر ویزا صادرشده است، درصورتی‌که که در سال گذشته برای ۲۸ هزار و ۹۰۵ نفر از استان روادید صادر شده که این آمار نشان‌دهنده این است که روند صدور روادید در سال جاری رو به افزایش است.

وی، روند صدور روادید را در استان خوب توصیف کرد و اظهار داشت: پیش‌بینی ما بر این است که در سال جاری نیز ۴۰ هزار نفر از استان در سامانه سماح ثبت‌نام کنند؛ چراکه درواقع میزان ثبت‌نام زائرین در سامانه سماح در حال شتاب است.

مدیرکل حج و زیارت استان یزد بیان داشت: انتظار این است که زائران به مسائل امنیتی توجه کنند و در حفظ و نگهداری در گذرنامه‌های خود دقت لازم را داشته باشند و به تذکرات بهداشتی نیز توجه کنند؛ همچنین احترام به قوانین کشور عراق نیز ضروری است.

شریفی‌زارچی با بیان اینکه زائران ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و هرچه زودتر نسبت به ثبت‌نام در سامانه سماح اقدام کنند، تصریح کرد: افرادی که به هر دلیل خارج از سامانه اقدام به سفر به کشور عراق کنند، تحت پوشش خدمات این سامانه قرار نمی‌گیرند؛ همچنین علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم معنوی تا حد امکان بایستی از سفرهای انفرادی پرهیزکرده و با کاروان‌ها به این سفر مشرف شوند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مبلغ ویزا درگذشته ۳۷۵ هزار تومان بود و با تلاش ستاد مرکزی اربعین قیمت آن به ۲۴۳ هزار تومان که شامل ویزا، بیمه، درمان و حق‌الزحمه است کاهش‌یافته؛ لذا افرادی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند برنامه‌ریزی‌هایی برای آن‌ها صورت گرفته و این افراد بعد از بازگشت از سفر می‌توانند وجوه اضافی خود را دریافت کنند.

فارس

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری