Skip to Content


بی‌توجهی به مدارس دولتی، اجحاف در حق عموم مردم و دانش‌آموزان است


عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: متأسفانه شاهد تفاوت‌های قابل توجهی بین مدارس دولتی و مدارس غیرانتفاعی و پولی هستیم.

به گزارش یزدبانو، محمدرضا احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به بیانات دو روز قبل رهبر انقلاب در سی‌وچهارمین اجلاس آموزش‌وپرورش، گفت: عدالت آموزشی یکی از مسائل مهم است که با توجه به ضعف مدارس دولتی و رشد مدارس پولی بیش از پیش نیاز به توجه دارد.

وی افزود: متأسفانه شاهد تفاوت‌های قابل توجهی بین مدارس دولتی و مدارس غیرانتفاعی و پولی هستیم که این مسئله موجب تبیض‌های آموزشی شده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: بی‌توجهی به مدارس دولتی و رشد و تبلیغ مدارس پولی در واقع احجاف و ظلم در حق بسیاری از دانش‌آموزانی است که امکان استفاده از مدارس غیردولتی را ندارند.

احمدی خاطرنشان کرد: انتظار این است که توجه بیشتری به مدارس دولتی شود و آن‌ها از نظر امکانات و منابع انسانی سطح قابل قبولی داشته باشند و اینطور نباشد که شاهد فاصله بین آن‌ها و مدارس غیرانتفاعی باشیم

وی تأکید کرد: اگر مدارس دولتی مورد توجه قرار بگیرد و از امکانات لازم برخودار باشند، یقینا مردم از اینکه فرزندانشان در چنین مدارسی  تحصیل می‌کنند و در رقابت با دانش‌آموزان مدارس غیرانتفاعی نگرانی نخواهند داشت و البته مجلس در این زمینه وظیفه دارد که اقدام کند و اقدام خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به تلاش برخی‌ها جهت اجرای سند 2030 در مدارس، تصریح کرد: ما در مجلس پیگیر این موضوع خواهیم بود و نسبت به این مسئله حساسیت خواهیم داشت و یقینا حق این است که با کسانی که در این زمینه تخلف می‌کنند برخورد شود.

احمدی عنوان کرد: انتظار این است که رسانه‌ها نیز در این زمینه حساسیت داشته باشند و مواردی که چنین احجافی در حق دانش‌آموزان می‌شود را اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری