Skip to Content

معاون وزیر بهداشت در یزد:


معاون وزیر بهداشت و درمان در امور بهداشتی گفت: در حوزه دارو سازی بیش از ۹۴ درصد داروهای مورد استفاده را در خود کشور تولید می‌ کنیم که مجموعه این دستاوردها در حوزه درمان و داروسازی باعث افتخار است.

به گزارش یزدبانو، علیرضا رئیسی در مجمع استانی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد گفت: در شرایط امروزی بیش از پیش نیاز داریم جامعه پزشکی مانند بسیج جامعه پزشکی انسجام داشته باشد تا بر تنگناها و مشکلات پیش رو فائق بیاییم البته خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در عرصه سلامت شاهد پیشرفت‌های زیادی هستیم و میزان  پیشرفت‌ ما در حوزه سلامت بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: در حال حاضر کشور ما با پیشرفت‌های خوبی که در نیازهای درمانی داشته به‌هیچ‌عنوان در هیچ عمل جراحی وابسته به خارج از کشور نیست و در حوزه پیشگیری و مراقبت‌های اولیه کشور ما دستاوردهای بی‌نظیری داشته است. برای نمونه  در حال حاضر در دنیا سالیانه از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۴۴ نفر مبتلا به بیماری سل می‌شوند اما با توجه به قرار گرفتن کشور ما در همسایگی پاکستان و افغانستان با بیش‌ترین آمار مبتلا به سل، این آمار در کشور ما 12 مورد در 100 هزار نفر است که شاخص بسیار عالی در حوزه بهداشت است.

معاون وزیر بهداشت و درمان در امور بهداشتی ادامه داد: در حوزه درمان متخصصان مختلف در اقصی نقاط کشور حضور پیدا می‌کنند و در حوزه دارو سازی نیز بیش از ۹۴ درصد داروهای مورد استفاده را در خود کشور تولید می‌ کنیم که مجموعه این دستاوردها در حوزه درمان و داروسازی باعث افتخار است و نباید از آن غافل بشویم.

رئیسی تصریح کرد: مجموعه دستاوردهای کشورمان در حوزه درمان و داروسازی بسیار قابل‌توجه است و این موضوع بسی جای افتخار است؛ لذا در حال حاضر بایستی خود را به‌گونه‌ای با شرایط کنونی مطابقت دهیم که کمترین ضرر را مردم ببینند.

وی عنوان کرد: بایستی خود را به‌گونه‌ای با شرایط کنونی مطابقت دهیم که کمترین ضرر را مردم ببینند، باید در این شرایط تحریم که کمبود آنچنانی دارو نداریم باید هوشیاری داشته باشیم که مشابه داخلی داروها توسط پزشکان تجویز شوند تا در شرکت‌های تولید دارو کمترین آسیب به مردم برسد.

وی با اشاره به نمونه دیگری از شاخص‌ها در حوزنه بهداشت گفت: در سه دهه گذشته کشورمان سالیانه بیش از ۱۷۰ هزار مورد مبتلا به بیماری مالاریا داشته است که با توجه به اقدامات انجام‌شده این آمار در حال حاضر به مقدار قابل‌توجهی کاهش یافته است و کل مورد مالاریا در ایران 56 مورد بوده است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی از گذشته تاکنون همواره خدمت‌های شایانی را به مردم ارائه داده است، تأکید کرد: این خدمات، اعتبار بخشی به جامعه پزشکی است و این آمادگی در موقعیت‌های مختلف از جمله در زلزله کرمانشاه و موقعیت‌های دیگر نشان داده شده و خدمات این قشر در همه حوزه‌ها بسیار چشمگیر بوده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری