Skip to Content

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد:


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد از وجود 810 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان یزد خبر داد که مجوز فعالیت دارند.

 به گزارش یزدبانو؛ حجت‌الاسلام مصطفی گرجی گفت: در استان یزد 810 کانون فرهنگی-هنری مجوز فعالیت‌های دینی و فرهنگی، هنری دارند که اکثریت این کانون‌ها فعال هستند.

مشکل عمده در کانون‌های فرهنگی مساجد منابع مالی است

وی با بیان اینکه فعالیت فرهنگی مستلزم منابع مالی و انسانی است، اظهار داشت: هرچند در بخش منابع انسانی و شبکه‌سازی اجتماعی مشکل خاصی وجود ندارد، اما یکی از مشکلات عمده ما عدم منابع مالی ایده‌آل است؛ با این وجود سعی کرده‌ایم با مدیریت منابع و با حفظ اولویت‌های فرهنگی تا حدی کانون‌ها را ساماندهی کنیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد افزود: در بیانیه جدید کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، با توجه به تعیین مأموریت‌ها در حوزه‌های نوجوان و خانواده و با رویکرد قشر خاکستری، عمده فعالیت‌ها در قالب‌های هنری پیگیری می‌شود.

گرجی خاطرنشان کرد: در حوزه کتاب و جریان‌سازی فرهنگ کتابخوانی، فعالیت‌های خوب و مؤثری را دنبال کرده‌ایم که می‌توان به برگزاری کاروان دانایی، حضور بچه‌های مسجد در کتابخانه‌ها و ارتباط مستقیم با نویسندگان و همچنین برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های داستان‌نویسی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: سرود و تئاتر نیز از جمله فعالیت‌های جریان‌ساز فرهنگی و هنری در زمینه مباحث اعتقادی و انقلابی در کانون‌های فرهنگی و هنری به شمار می‌روند.

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بستری برای جذب جوانان و نوجوانان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد یادآور شد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فرصتی مناسب برای ایجاد انگیزه و جذب نوجوانان و جوانان به مساجد هستند و برنامه‌های فرهنگی در این مجموعه در قالب‌های هنری و متناسب با نیاز روز و همراه با محتوایی معقول، مقبول و جذاب ارائه می‌شوند.

گرجی تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی هنری بستری مناسب برای دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی به شمار می‌آیند که امیدواریم با همت و همراهی و همدلی شاهد پویایی هرچه بیشتر این کانون‌ها باشیم.

وی گفت: در كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد سعي داريم ضمن همگرايي و هم‌افزايي بر اساس بيانيه مأموريت، اختصاصا به وظایف تعريف شده خود بپردازيم تا از موازي‌كاري با ديگر نهادها و هدررفت منابع مالي جلوگيري كنيم چرا كه معتقديم تقسيم وظایف مديريت وظايف را در پي خواهد داشت.

انتهای پیام/یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری