Skip to Content

میزان بارندگی‌ها در استان یزد؛


کارشناس سازمان هواشناسی استان یزد گفت: کرخنگان از شهرستان خاتم بیشترین میزان بارش در استان یزد طی 24 ساعت گذشته را به خود اختصاص داده است.

یزدبانو؛ «سید عباس میرحسینی» در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در خصوص میزان بارش‌ها در استان یزد طی 24ساعت گذشته اظهار کرد: بارندگی طی 24 ساعت گذشته از ساعت 7.30 روز شنبه تا ساعت 7.30 امروز صبح در ایستگاه شهرستان ابرکوه 3.7 میلی‌متر، فراغه شهرستان ابرکوه 5 میلی‌متر، اسفندآباد ابرکوه 5 میلی‌متر، حاجی‌آباد زرین و چادرملو درشهرستان اردکان هرکدام 7.1میلی‌متر، ایستگاه اشکذر، هامانه و کذاب در شهرستان اشکذر به ترتیب 5.4 ، 14 و 9 میلی‌متر، شهرستان بافق7 میلی‌متر، باجگان شهرستان بافق 9 میلی‌متر، پرک شهرستان بهاباد 14 میلی‌متر، همیجان در شهرستان بهاباد 10 میلی‌متر بوده است.

میرحسینی بیشترین بارندگی‌های 24 ساعت اخیر را در شهرستان‌ خاتم عنوان کرد و افزود: در شهرستان خاتم میزان بارندگی در ایستگاه هرات 29.5 میلی‌متر، مروست 17.5 میلی‌متر، بختیاری 27.5 میلی‌متر، توتک 35 میلی‌متر، چاهک 36.7 میلی‌متر، چنارناز 30 میلی‌متر، کرخنگان 55.5 میلی‌متر بوده است.

وی ادامه داد: بارندگی در طزرجان، تفت، نصرآباد، دره‌شیر، توده(ده‌بالا) و زردین شهرستان تفت به ترتیب 30 میلی‌متر، 19.1 میلی‌متر، 18 میلی‌متر، 17 میلی‌متر، 22.5 میلی‌متر و 21 میلی‌متر بوده است.

کارشناس سازمان هواشناسی یزد تصریح کرد: میزان بارندگی در خودسفلی شهرستان تفت 21 میلی‌متر، آمحسن (ده‌بالا) 16 میلی‌متر و اسلامیه 23 میلی‌متر بوده است.

وی منشاد با 30 میلی‌متر بارندگی پربارش ترین منطقه در شهرستان مهریز اعلام کرد و گفت: بارندگی در گل‌افشان و سریزد در شهرستان مهریز به ترتیب 25 و 9 میلی‌متر بوده است و در شهر مهریز و بهادران 5.6به ترتیب میلی‌متر و 9.5 میلی‌متر را شاهد بوده‌ایم.

کارشناس اداره هواشناسی استان یزد میزان بارندگی در صدرآباد میبد را 6 میلی‌متر عنوان کرد و ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته میزان بارش در ایستگاه فرودگاه یزد 8.5 میلی‌متر، خویدک 9 میلی‌متر و زارچ 8.2 میلی‌متر اعلام شد.

وضعیت هوای استان

وی با اشاره به وضعیت هوای استان تصریح کرد: روز گذشته دمای بیشینه شهر یزد به 24درجه سانتیگراد رسید؛ انتظار داریم امروز با 6درجه کاهش دمای بیشینه شهر یزد به 18درجه سانتیگراد برسد.

کارشناس پیش‌بینی هوا در یزد در مورد تداوم بارندگی ها خاطرنشان کرد: در سراسر استان به ویژه مناطق شرقی و مرکزی شرایط خوبی را برای بارندگی دارند و انتظار داریم تا آخر وقت امروز بارندگی ادامه یابد؛ اما از اواخر وقت امشب این سامانه فعال در استان به تدریج از استان خارج خواهد شد.

میرحسینی با بیان اینکه امروز و فردا وزش باد نسبتا شدید و گاهی نسبتا شدید را در استان یزد شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: تا اواخر وقت امروز و اوایل فردا کاهش 5تا 7درجه ای دما را شاهد خواهیم بود اما از فردا به تدریج روند افزایش دما در یزد رخ خواهد داد.

انتهای پیام/3857

 

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری