Skip to Content

مسئول بسیج رسانه یزد خبر داد؛

به زودی دانشگاه علمی کاربردی رسانه در یزد افتتاح می شود


مسؤول بسیج رسانه یزد با اشاره به فعالیت‌های بسیج رسانه در استان گفت: درآینده ای نزدیک با وجود ظرفیت استان همکاری مسئولین دانشگاه علمی کاربری رسانه را در جهت بالا بردن سواد رسانه‌ای استان ایجاد خواهیم کرد تا با وجود اهمیت رسانه در جنگ نرم بتوانیم مروج سواد رسانه‌ای باشیم.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد آوا، سید حسین راسخی مسئول بسیج رسانه یزد در همایش بسیج رسانه  گفت: بسیج رسانه یزد از اواسط سال 91 در سپاه الغدیر استان یزد شروع به کار کرد و تاکنون 300 نفر از اصحاب رسانه استان یزد که 60 درصد از اصحاب رسانه استان را تشکیل می‌دهند به طور رسمی عضو آن هستند.

وی تمام اصحاب رسانه استان را دارای تفکر بسیجی خواند و تصریح کرد: این مجموعه میدان دار و جلودار مبارزه در جنگ نرم هستند.

راسخی با اشاره به فعالیت‌های بسیج رسانه استان گفت: تاکنون چهار کانون بسیج رسانه در اردکان، میبد، مهریز و تفت تشکیل شده است و تشکیل این کانون‌ها در بافق و خاتم در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره آموزش خبرنگاری، نویسندگی، طراحی کلیپ و فتوکلیپ و طراحی در فتوشاپ از فعالیت‌های بسیج رسانه است که 120 نفر از اقشار مختلف جامعه را جذب کرده و این افراد دوره‌های آموزشی را پشت سر گذاشته‌اند.

مسئول بسیج رسانه استان یزد با اشاره به اجرای طرح هر بسیجی یک خبرنگار، خاطر نشان کرد: این طرح در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی برای رساندن پیام انقلاب به دنیاست که برگزاری حلقه صالحین با محوریت اخلاق و فقه رسانه و استفاده از ظرفیت علمای استان یزد برای تولید محتوا از این طرح نشأت گرفته است.

راسخی ساخت مستند فرق مذاهب، راه اندازی انجمن خبرنگاران، مستندسازان و عکاسان خبری را از دیگر فعالیت‌های بسیج رسانه نام برد و ادامه داد: درآینده ای نزدیک با وجود ظرفیت استان همکاری مسئولین دانشگاه علمی کاربری رسانه را در جهت بالا بردن سواد رسانه‌ای استان ایجاد خواهیم کرد  تا با وجود اهمیت رسانه در جنگ نرم بتوانیم مروج سواد رسانه‌ای باشیم.

وی گفت: اهمیت رسانه امروز بر کسی پوشیده نیست و رسانه ها هستند که گفتمان را تولید و باز تولید می کنند و با مکتب انتقالی و سرعت انتقالی که دارند در جهت همسان سازی جامعه با خودشان قدم بر می‌دارند.

مسئول بسیج رسانه یزد با اشاره به موج مخرب ابر رسانه‌های غرب تصریح کرد: باید رسانه‌های ما با تأسی از ائمه اطهار و قرآن کریم ارزش‌های واقعی انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برساند و این تنها رسانه نیست که مهم است بلکه پیام و محتوایی که ارائه می‌دهد، مهم است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری