Skip to Content

مدير کمیته امداد شهرستان اردکان خبر داد؛


طی 9 ماهه نخست سال جاری، دو هزار و 214 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اردکان از خدمات مشاوره‌ای و آموزش خانواده بهره‌مند شدند.

به گزارش یزدبانو به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) یزد؛ مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان ضمن ارائه گزارشی از خدمات فرهنگی این نهاد به مددجویان تحت حمایت، رسیدگی به امور فرهنگی خانواده های تحت حمایت را مهم ارزیابی کرد .
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یدالله مروتی، مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان با بیان اینکه طی 9 ماهه نخست سال جاری، دو هزار و 214 نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات مشاوره‌ای و آموزش خانواده بهره‌مند شدند، افزود: حوزه فرهنگی کمیته امداد در طول سال اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله خانواده، تحصیلی، مشاوره قبل و بعد از ازدواج، شغلی، تربیت فرزندان برای خانواده‌های تحت حمایت می‌کند.
وی بیان کرد: هدف از ارائه خدمات مشاوره‌ای به این خانواده‌ها، صیانت از سلامت روانی، تقویت عزت نفس، مناعت طبع و خودباوری مددجویان در راستای توانمندسازی آنان، تقویت زمینه‌های سازگاری با محیط و روابط بین فردی، کاهش ناهنجاری‌ها است.
مروتی همچنین با بیان اینکه ارائه این قبیل آموزش‌ها با موضوعات گوناگون و خاصی به صورت چهره به چهره، گروهی و انفرادی انجام می‌شود؛ اذعان کرد: بحران در خانواده و شیوه‌های مقابله با آن، نشاط معنوی، تشویق و تنبیه فرزندان و نقش آن، مهارت فرزندپروری، مهارت‌های زندگی، شیوه‌های همسرداری، مدیریت استرس، شرایط مطالعه بهتر و غیرو از جمله موضوعات مشاورای انجام شده مددجویان تحت پوشش است.
وی در خصوص ارائه خدمات آموزش خانواده به جامعه هدف تحت حمایت گفت: طرح نظام جامع آموزش خانواده از سال 1389 در کمیته امداد اجرایی شد که بر این اساس خانواده‌های دارای آسیب اجتماعی شناسایی و توسط کارشناسان مربوطه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به آنها ارائه می‌شود.
مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان افزود: جامعه هدف این طرح جامع آموزشی را زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه، دختران غیر محصل، جوانان در آستان ازدواج، سالمندان و همسران تشکیل می‌دهند که در طی دوره‌های مختلف آموزش‌های مربوطه را فرا می‌گیرند .
وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای شاخص‌های آموزشی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و گفت: در این زمینه ارتقای مبانی اعتقادی، اجتماعی، اخلاقی، تربیتی و فرهنگی خانواده‌ها مد نظر قرار دارد.
مروتی در ادامه تصریح کرد: دوره‌های آموزشی برگزار شده شامل؛ دانش قانونی و حقوقی، نقش ایمان در سلامت روان، جرأت‎مندی و قاطعیت در زندگی، بحران در خانواده و شیوه‎های مقابله با آن، رفتارهای معنوی با رویکرد شاد زیستن، مدیریت اقتصاد خانواده ، معیارهای صحیح انتخاب همسر ، نقش توکل بر سلامت روان بود.

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری