Skip to Content

فرماندار شهرستان میبد خبر داد


فرماندار شهرستان میبد گفت: در ایام چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان میبد 19 طرح و پروژه شاخص صنعتی و عمرانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش یزدبانو، حسین فلاح در نشست خبری فرمانداران استان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با بیان اینکه وضعیت امروز شهرستان میبد با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، گفت: میبد پرجمعیت‌ترین شهرستان استان بعد از یزد است، و تقریبا 15هزارنفر از استان‌های دیگر دراین شهرستان مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه براساس افق پنج ساله‌ای که برای میبد طراحی شده باید سالانه 11 مدرسه در میبد ساخته شود، افزود: امسال با کمک آموزش و پرورش و خیرین  12 مدرسه در میبد ساخته شد که نشان از اعتماد مردم است و با تلاش دولت این مدارس تجهیز شدند.

فرماندار شهرستان میبد با بیان اینکه رویکرد امسال برای این شهرستان توجه به ورزش بوده است، افزود: امسال نزدیک به 9.5 میلیارد تومان در حوزه ورزش هزینه شده و یکی از شیک ترین استخرهای کشور در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

فلاح عنوان کرد: در ایام چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان میبد 19 طرح و پروژه شاخص صنعتی وعمرانی با 103 میلیاردتومان اعتبار دولتی و 170 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در خصوص حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد گفت: سرمایه گذاری بیش از چهار میلیارد تومان در بخش میراث فرهنگی و ثبت جهانی زیلوی میبد از دستاوردهای این شهرستان هست، همچنین برای ثبت جهانی میبد در تلاش هستیم، میبد دارای 14 بوم گردی است و ساخت هتل پنج ستاره و مرمت تک بناها از اقدامات در حال انجام است.

فرماندار شهرستان میبد با اشاره به وضعیت مراکز آموزشی میبد عنوان کرد: این شهرستان دارای 11 مرکز آموزش عالی، سه حوزه علمیه هست و 20 هزار دانش آموز و تقریبا 6500 دانشجو در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

فلاح گفت: حدود 35 درصد کاشی سرامیک کشور در میبد تولید می‌شود و 385  مجوز تاسیس واحد صنعتی در میبد صادر شده که 20 درصد آن تعطیل هستند و تقریبا 300 واحد فعال و حدود 17 هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری