Skip to Content

یک کارشناس امور زنان:

بقای انقلاب اسلامی به حضور مؤثر زنان نیازمند است/ تأکید امام (ره) به حضور زنان در سیاست


یک کارشناس امور زنان با اشاره به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بر اساس فرموده حضرت امام (ره) زنان نه تنها نقش کمتری از مردان در پیروزی انقلاب نداشتند بلکه جلوتر از مردان بودند و تدام انقلاب هم نیازمند حضور مؤثر زنان است.

به گزارش یزدبانو به نقل از خبرگزاری فارس، نیره قوی  گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اهدافمان ساختارهایی را برای حوزه زنان طراحی کردیم و نگاهی که حضرت امام به حوزه زنان داشتند این است که ایشان نگاه بسیار هوشمندانه‌ای در تبیین جایگاه زن داشتند.


وی ادامه داد: حضرت امام (ره) در بحث حکومت و امر به معروف و نهی از منکر این موضوع را اعم از زن و مرد می‌دانند یعنی اگر حکومتی مانند حکومت پهلوی منکر است براندازی آن و تلاش برای رسوا کردن آن وظیفه انسانی است و در نگاه حضرت امام (ره) انسان اعم از زن و مرد است.

این کارشناس امور زنان ادامه داد: در سیره عملی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز می‌توان نمونه‌های بارزی را از توجه ویژه ایشان به جایگاه زنان مشاهده کرد تا جایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) خطاب به یکی از آقایان می‌فرمایند: «آیا شما فکر کردید که شما انقلاب کرده‌اید یا این بیانیه‌ها انقلاب کرده‌اند؟ نخیر همین زن‌ها بودند که پیشتر و جلوتر از شما مردان انقلاب کردند و حاضر شدند و اگر آنها سهم بیشتری از شما نداشته باشند، سهم کمتری نیز ندارند».

قوی در مورد تکلیف زنان در جامعه کنونی با توجه به فرمایشات حضرت امام (ره) گفت: ما به عنوان یک زن شیعه که باید در میدان عمل حضور داشته باشیم بر اساس فرمایشات امام راحل وظایفی را داریم، چرا که حضرت امام(ره) می‌فرمایند: «همانگونه که شکل‌گیری انقلاب و به وجود آمدن آن به حضور زنان نیاز داشت بقای انقلاب نیز به حضور زنان نیاز دارد» و ایشان همواره به این موضوع تأکید داشتند که زنان باید در سیاست دخالت داشته باشند که البته اینجا معنای سیاست متفاوت با سیاستی است که مدنظر غرب است و از آن به عنوان یک ابزار استفاده می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در عملکرد مقام معظم رهبری نیز این سیره کاملاً مشخص است؛ هرچند یقینا تا رسیدن به نقطه عطف و رسیدن به تمام اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در حوزه زنان راه زیادی وجود دارد اما در مجموع این انقلاب اسلامی ایران بود که هویت، استقلال، شخصیت و جایگاه واقعی زنان در جامعه را احیا کرد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری