Skip to Content

رییس اداره بهزیستی اردکان خبر داد؛


همایش بزرگ «گمنامان پاک» با هدف معرفی گروه های اجتماعی فعال در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد در محل دانشکده فنی و حرفه ای شهید بهشتی (ره) شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از اردکان گویا؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان در این همایش با اشاره به اقدامات بهزیستی در برخورد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد، تصریح کرد: بهزیستی در حوزه کاهش آسیب اعتیاد اقدامات بسیاری را در سطوح مختلف انجام داده از جمله می توان به چاپ بروشور، تکثیر سی دی های پیشگیری از اعتیاد، تولید و توزیع بسته های آموزشی، بروشور، بنر، عکس، لوح فشرده و کتاب اشاره کرد.

امیرولی عضدزاده پیشگیری اولیه از اعتیاد را حیاتی قلمداد کرد و اظهار داشت: در سال 95 تا کنون بالغ بر 20 کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه خانواده ها، کارگران، کارمندان، دانش آموزان و دانشجویان در سطح شهر اردکان و روستاهای اطراف توسط اداره بهزیستی و با همکاری انجمن های مردم نهاد فعال در این حوزه برگزار شده است.

وی از سمن های مهرورزان ، مددیاران ، آفتاب شرق و باران کویر به عنوان موفق ترین سازمانهای مردم نهاد در امر پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در اردکان نام برد.

عضدزاده اظهار داشت: برای آگاه سازی و پیشگیری از ابتلای جامعه به مصرف مواد مخدر، نیاز به همکاری همه دستگاه ها و تلاش بیشتر در این حوزه می باشد و عزمی همگانی را در سطح شهرستان، برای پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم و خطرناک طلب می نماید.

این مقام مسئول، افزود: معضل مواد مخدر پدیده‌ای اجتماعی است، که باید همه مردم و مسوولان با تعامل مناسب و سازنده، برای پیشگیری و مقابله با آن بسیج شوند و در این راه بیشترین و مهمترین نقش را خانواده ها دارند چرا که خانواده های سالم ، جامعه سالم را تشکیل می دهند و اگر همسران و والدین نسبت به دیگر اعضای خانواده حساسیت داشته باشند تا حدود بسیار زیادی از ابتلای جوانان به این پدیده شوم پیشگیری می شود.

در ادامه این همایش کارشناسان مبارزه با اعتیاد ضمن تشریح آسیب های اجتماعی ناشی از اعتیاد، روش های شناسایی معتادان و راه های پیشگیری و درمانهای نوین اعتیاد را برای حاضران برشمردند.

این همایش با همکاری فرمانداری، اداره بهزیستی، شورای اسلامی شهر و موسسه روانشناسی باران کویر شهرستان اردکان در محل سالن آموزشکده فنی شهید بهشتی اردکان برگزار شد.

انتهای پیام/ ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری