Skip to Content

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: امسال در راستای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف 140 مسجد در استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدرسا؛ معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به در پیش بودن ایام اعتکاف ماه رجب از آغاز ثبت‎‎نام این مراسم معنوی در مساجد شهرستان یزد خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با ایام‌البیض ماه رجب در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی کارگر با اشاره به اینکه ثبت‎‎نام در شهرستان یزد به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می‌شود، اظهار کرد: ثبت‌‌نام این مراسم معنوی از نهم فرودین ماه به صورت اینترنتی در شهرستان یزد آغاز و تا 16 فروردین‌ماه ادامه دارد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه عمده مساجدی که ثبت‎‎نام در آن به صورت حضوری صورت می‌‌گیرد در حاشیه شهر قرار دارند، اذعان کرد: علاقه‎‎مندان می توانند جهت آگاهی از لیست مساجد و نحوه ثبت نام آنها به وب سایت تبیان یزد مراجعه کنند.

حجت الاسلام کارگر در تشریح برنامه‌های منطقه به مناسبت ایام اعتکاف تصریح کرد: پیش بینی شده است در این راستا مراسم اعتکاف در 140 مسجد در سطح استان از روز سه‌شنبه 22 فروردین‌ماه آغاز و پس از سه روز با اجرای مراسم وداع معتکفین پایان یابد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 20 هزار نفر در این مراسم معنوی در سطح استان شرکت کرده‌اند، عنکرد: سال گذشته از این تعداد شرکت کننده 70 درصد آنها بانوان و 30 درصد آنها برادران بوده‌اند؛ لذا پیش‌بینی امسال هم به همین منوال است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: ثبت‌نام اینترنتی اعتکاف در استان یزد آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام به سامانه اینترنتی www. tebyanyazd.ir مراجعه و پرداخت وجه در آن به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

این مسئول رنج اکثریت سنی شرکت‌کنندگان را بین 25 تا 50 سال اعلام کرد و افزود: امسال براساس برنامه‌ریزی به‌عمل آمده مراسم اعتکاف خواهران در 120مسجد و اعتکاف برادران در 23 مسجد درسطح استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این سنت حسنه در سه سطح دانش‌آموزی، دانشجویی و عموم مردم برگزار می‌شود، اذعان کرد: حضور چشم‌گیر جوانان و نوجوانان به‌ویژه بانوان در سال گذشته بیانگر اعتقادات عمیق آنهاست و امید است در سال جدید هم این رشد چشمگیر را در این مراسم معنوی در استان شاهد باشیم.

حجت الاسلام کارگر ارتقاء بصیرت و آگاهی همراه با معنویت از مهم‌ترین اهداف برنامه‌های فرهنگی اعتکاف دانست و تأکید کرد: خدمت به عبادت‌کنندگان و بندگان مؤمن و مخلص خدا یک افتخار است و این افتخار نصیب کسانی می‌شود که هر سال زحمت می‌کشند و فضای مسجد را برای معتکفان آماده می‌کنند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری