Skip to Contentرییس حوزه هنری یزد از برگزاری سلسله نشست‌های اندیشه‌ورزی با عنوان «والعصر» با هدف تبیین و تحلیل «گام دوم انقلاب» با حضور اندیشمندان، هنرمندان و فعالان فرهنگی در یزد خبر داد.

به گزارش يزدبانو، محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به اهمیت بیانیه‌ »گام دوم انقلاب» و ضرورت مطالعه و آشنایی مردم با این منشور مهم گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تصریح کردند: انقلاب پُرشکوه ملت ایران «وارد دومین مرحله‌‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی شده ‌است». گام دوم باید در چارچوب «نظریه‌ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به‌سوی تحقق آرمانِ «تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنا فداه)» برداشته شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با درنظرگرفتن نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها، تهدیدها و مسیر پیش روی انقلاب، نقشه راه امت اسلام را تبیین و بر نقش‌آفرینی جوانان مؤمن، جهادی و انقلابی به عنوان یک راهبرد تاریخی در پیشبرد تمدن اسلامی تأکید فرموده‌اند اظهار داشت: بر همگان بویژه نسل جوان آینده‌ساز لازم است تمامی ابعاد و الزامات این بیانیه را درک نموده و با عمل به تکلیف دینی و انقلابی خود در جهت تحقق آن گام بردارند.

رییس حوزه هنری یزد ادامه داد: امروز دانستن اینکه در کجای تاریخ قرار داریم بسیار حائز اهمیت بوده و تسهیل‌گر شناخت ما از مسیر پیش روی انقلاب و امت اسلام خواهد بود، بنابراین تسریع در رشد و انتشار گفتمان انقلاب اسلامی و تبیین صحیح و شفاف مواضع بر اساس نظریه‌‌ی نظام انقلابی می‌تواند علاوه بر استحکام پایه‌های فکری و عقیدتی آحاد جامعه بویژه جوانان، امواج واقعی امید را در ملت ایران جاری سازد.

کوچک‌زاده افزود: در همین رابطه حوزه هنری استان یزد با راه‌اندازی و برگزاری سلسله نشست‌های اندیشه‌ورزی با عنوان «والعصر» در قالب بیانیه «گام دوم انقلاب» می‌کوشد با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران برجسته استانی و کشوری به تبیین و تحلیل ابعاد مختلف این بیانیه و اهمیت آن بپردازد.

وی با اشاره به اینکه مخاطب اصلی این نشست‌ها اندیشمندان، پژوهشگران، هنرمندان، نویسندگان، شعرا، فعالان فرهنگی و جوانان هستند خاطرنشان کرد: این سلسله نشست‌ها با نگاه به آینده با ارائه مباحث کاربردی و روزآمد و همچنین تبادل افکار و اندیشه‌ها از منظرهای دینی، آخرالزمانی، علمی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی به ارتقاء بینش‌ و نگرش‌ شرکت‌کنندگان کمک نموده و تلاش رسانه‌ای دشمن برای کمرنگ‌ جلوه دادن آرمان‌های انقلاب را خنثی می‌کند.

رییس حوزه هنری یزد ضمن دعوت از علاقه‌مندان بویژه هنرمندان و فعالان فرهنگی برای حضور در سلسله نشست‌‌های «والعصر» گفت: آیین افتتاحیه این برنامه با موضوع «تبیین قرآنی عصر جدید» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ابوالقاسمی از کارشناسان مطرح کشوری برگزار می‌شود.

این مراسم با همکاری حوزه هنری یزد و ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان، سه‌شنبه 15 مرداد، ساعت 18 در سالن شهید بهشتی سازمان جهادکشاورزی واقع در میدان امام حسین(ع)، ابتدای بلوار شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری