Skip to Contentمشاور امور بانوان و خانواده فرماندار اردکان با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط عمومی در جامعه، گفت: ایجاد زمینه نشاط اجتماعی و ارتقا مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های فرهنگی و هنری منطبق با فرهنگ اصيل ايراني اسلامي نقش مهمی در توسعه بیش از پیش اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کند.

به گزارش یزدبانو؛ «بنت الهدی بنایی» در حاشیه جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردکان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی با ارائه طرح‌های فاخر فرهنگي هنری چون این جشنواره مورد حمایت امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان اردکان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که این برنامه‌ها به منظور گراميداشت مناسبت‌های مختلف ملی مذهبی بویژه ایام دهه فجر و نیز فرا رسیدن نوروز انجام می‌شود، افزود: در این  برنامه‌ها که با هدف ایجاد محیطی شاد و نشاط آور برای خانواده ها انجام می‌شود علاوه بر تجلیل از فعالان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری، نمایشگاه‌های صنایع دستی و دستاوردهای هنری بانوان و کارآفرینان خانگی نیز برپا می‌شود.

مشاور فرماندار اردکان در اموربانوان و خانواده، گفت: توسعه نشاط اجتماعی و ارتقا مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های مختلف اجتماعي منطبق با فرهنگ اصيل ايراني اسلامي از جمله اهداف برگزاری جشنواره ‎ های متعدد به شمار می‌رود.

بنایی در ادامه اجرای چنين جشنواره‌هایي را بسیار تاثیرگذار دانست و بیان کرد: سازمان‌های غیردولتی و تشكل هاي مردم نهاد با همراهي مردم برای اجرای اين جشنواره‌ها  زحمات و تلاش‌هاي قابل تحسيني متحمل شدند؛ چنانكه در طول یک ماه، اطلاعات دوقلو و چندقلوهای اردکان و میبد جمع آوری و در نهایت با شایستگی طی مراسمی با حضور خانواده های آنان و مردم این دوشهرستان همجوار از آنها تجليل شده است.

«محمدعلی صادقیان»مسئول برگزاری اولین جشنواره دوقلوها وچندقلوهای اردکان و میبد نیز با اشاره به برگزار جشنواره دوقلوهای این شهرستان خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ جفت دوقلو و چندقلو در این جشنواره حضور داشتند که از بین ثبت نام کنندگان برای این جشنواره ده، سه قلو و یک چهار قلو حضور داشتند.‌

وی با بیان این‌که به تمام دوقلوها و چندقلوهای شرکت کننده در این جشنواره جوایزی اهداشد، از معرفی ۱٨ نفر به عنوان منتخب دوقلوهای اردکان و میبد و چند شهرستان دیگر استان با شرایط خاص خبر داد و افزود: بزرگترین، کوچکترین، ازدواج دوقلویی و دوقلوهای شاخص از جمله بخش های برگزیده دوقلویی در این جشنواره است.

صادقیان معرفی دوقلوهای شبیه به لحاظ کاری، تحصیلی، سکونت، دوقلوهای ورزشی را از دیگر آیتم‌های جشنواره برشمرد و گفت: ۱٢دوقلو و چندقلو نیز به قید قرعه و براساس شماره هایی که تخصیص یافته مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری