Skip to Content

فعال اجتماعی یمنی مطرح کرد


عضو حزب المستقبل یمن گفت: برای تقویت روحیه زنان و کودکان یمنی به خصوص زنان سرپرست خانواری که همسر خود را از دست داده‌اند، چادرهای علم و عمل برپا کردیم که شبیه کارگاه است و زنان در آن خیاطی می‌کنند و بازار هم برای فروش محصولات آنها فراهم کرده‌ایم.

به گزارش یزدبانو؛ عبدالناصر الراشدی فعال اجتماعی و عضو حزب المستقبل یمن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با بیان اینکه طولانی شدن وضعیت جنگی در یمن شرایط را برای زنان و کودکان بسیار سخت کرده است، اظهار کرد: بر اثر بمباران‌های متعدد و انتشار برخی مواد شیمیایی در شهرهای یمن، تولد نوزادانی با اشکال عجیب که نمی‌توان آنها را ناقص‌الخلقه نامید، مشاهده می‌شود.

وی افزود: 60 درصد بیمارستان‌های یمن تخریب شده و پزشکان خارجی به دلیل شرایط جنگی یمن را ترک کرده‌اند در این شرایط، بسیاری از زنان یمنی مجبورند در خانه زایمان کنند و این مسئله سلامت آنها را تهدید می‌کند.

الراشدی اضافه کرد: با تخریب مدارس تعدادی از کودکان یمنی از نعمت مدرسه رفتن محروم شده‌اند و این جنگ علاوه بر جان، روان زنان و کودکان را به شدت تهدید می‌کند. 

عضو حزب المستقبل با بیان اینکه سودانی‌ها و اماراتی‌ها بعد از تجاوز جنسی به زنان یمنی آنها را به قتل می‌رسانند، گفت: برای تقویت روحیه زنان و کودکان یمنی به خصوص زنان سرپرست خانواری که همسر خود را از دست داده‌اند، چادرهای علم و عمل برپا کردیم که شبیه کارگاه است و زنان در آن خیاطی می‌کنند و بازار هم برای فروش محصولات آنها فراهم کرده‌ایم همچنین با دانشگاه هماهنگ کردیم تا دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و آشپزی برای دختران ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: ۲ سال از انتقال بانک مرکزی به صنعا می‌گذرد و در این مدت اسکناس جدیدی منتشر نشده و بسیاری اسکناس‌های کهنه از رده خارج شده‌اند و مردم در برخی امور مجبور هستند برای مبادلات به روش کالا به کالا روی بیاورند. 

الراشدی بیان داشت: برخلاف آنچه دشمنان می‌خواهند ما همچنان مقاومت می‌کنیم و در این مقاومت یا پیروز می‌شویم یا به شهادت می‌رسیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری