Skip to Contentجلسه ۸۶۴ شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده به ریاست زهرا آیت اللهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش یزد بانو، در ابتدای این جلسه آیت ­اللهی به ارائه گزارشی از برگزاری دومین جلسه ستاد ملی زن و خانوده در دولت تدبیر و امید پرداخت.
در ادامه جلسه شاخص ­های خانواده مورد نقد و بررسی اعضاء جلسه قرار گرفت و بر پیگیری اصلاح این شاخص ها تأکید کردند.
در ادامه جلسه با توجه به تهیه سیاست­ های کلی برنامه هفتم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام و درخواست از شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده برای اظهار نظر، اعضا مقرر کردند که جدولی مقایسه­ ای از مواد مربوط به زنان و خانواده در سیاست ­های کلی برنامه ­های اول تا ششم توسعه تهیه شده و در جلسه آینده مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
همچنین آیت اللهی با توجه به فرا رسیدن ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت، به ارائه گزارشی از مباحث پیرامون موضوع جمعیت پرداخت و اعضاء جلسه نیز بر ضرورت اقدامات لازم دستگاه­ ها در راستای بالا بردن نرخ جمعیت تأکید کردند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان جلسه با توجه به شرایط شیوع کرونا در کشور، تأثیرات فرهنگی اجتماعی کرونا در محورهای ذیل به صورت آثار مثبت و نقاط ضعف مورد بررسی اعضای جلسه قرار گرفت:
آثار مثبت: تقویت آخرت گرایی، توجه بیشتر به دعا و مناجات، تقویت روابط خانوادگی، تقویت همکاری با مسئولان نظام در مسائل مربوط به کشور(مانند رفتار مردم در سیزده بدر)، بهره ­برداری از جنبه ­های مثبت فضای مجازی، نقش ­آفرینی مثبت رسانه ملی، تقویت روحیه جهادی، ارزش جهانی روحیه جهادی و تقویت همبستگی ...

منبع: ایلنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری