Skip to Content

شعارهای روحانی یکی پس از دیگری نقض می شود/

برخورد گازانبری دولت حقوقدان با رسانه های منتقد


در کنار شعار پر رنگ و لعاب دولت برای حل مسئله هسته ای، حسن روحانی شعارهای دیگری را هم بر زبان جاری کرد، البته عمر سه ساله دولت نشان می دهد برخی وعده های دولت تدبیر در حد همان شعار ماند!

به گزارش یزدبانو به نقل از عصرهامون، مرداد ماه 92 بود که حسن روحانی در مراسم تنفیذ خود گفت: به خدا پناه می برم از بستن دهان منتقدان... اما گویا این سخنان فقط جنبه تبلیغاتی داشته بگونه ای که امروز عده ای می گویند باید به خدا پناه ببریم از برخورد دولت با منتقدان!

به هر حال بستن دهان منتقدان توسط دولت مسئله ای تازه نیست، پیش از این نیز دولتی های بارها برای رسانه های منتقد خط و نشان کشیده است.
بر خلاف اینکه دولت مدعی است چون حقوقدانان است با برخورد گازانبری مخالف است، اما خاموش کردن چراغ رسانه های منتقد از برخوردهای خشن و سخت با منتقدین در لایه‌های گوناگون پرده بر می دارد، تذکرات ریز و درشت هیات نظارت نیز به مطبوعات منتقد برهانی قاطع بر این مدعاست.


دولتی که خود را سرهنگ نمی داند در طول سه سال سکانداری بارها رسانه ها و مطبوعاتی مانند، کیهان، وطن امروز، رجا نیوز، هفته نام 9 دی و در آخر هم جهان نیوز را از لبه تیغ تیز خود گذرانده تا با برخوردهای خشن به نوعی برای سایر منتقدان هم خط و نشان بکشد.


اما این تنها جفای دولت به منتقدان نبود، رئیس دولت تدبیر بارها با برچسب زنی به منتقدان و بزدل و ترسو خواندن آنان مدل دیگر فضا سازی‌هایی دولت در راستای برخوردهای گاز انبری با منتقدان را نیز به نمایش گذاشت.
توقیف سایت جهان نیوز در راستای همین برخوردهای دولت با منتقدان است که به نظر می رسد در سال آخر عمر دولت شدید تر هم خواهد شد.


پیش از این دولتی ها در بوق کرنا کرده بودند که راه مقابله با فساد آزادی دادن به مطبوعات و رسانه ها است و دولتی ها در جای دیگر وعده داده بودند که نباید رابطه دولت و رسانه ها جاده یک طرفه باشد  یعنی هر آنچه دولت می پسندد انتظار داشته باشد از رسانه ها منعکس شود، این ها تنها گوشه ای از مانیفست دولت در برابر رسانه ها بود که به نظر می رسد در سال پایانی عمر دولت به دست فراموشی سپرده شده است!

تشدید فشارهای دولت بر رسانه‌های منتقد و صحبت همزمان از تحمل و آزادی منتقدین


مدیرمسئول سایت جهان نیوز در واکنش به توقیف این سایت توسط هیات نظارت بر مطبوعات گفت: تشدید فشارهای دولت بر رسانه های منتقد و صحبت همزمان از تحمل و آزادی منتقدین، طنز تلخی است که این روزها مکرر از سوی رئیس جمهور و دولتمردان شنیده می شود.


پرویز سروری در جمع خبرنگاران گفت: رویکرد سایت جهان در دولتهای مختلف نقد دلسوزانه توام با حمایت و بیان نقاط قوت بوده است و علیرغم شکایتهای متعدد صاحبان قدرت و ثروت از جهان نیوز، این رسانه بحمدلله تاکنون از همه محاکم قضایی سربلند بیرون آمده است.


سروری در رابطه با علت توقیف سایت جهان گفت: متاسفانه تاکنون هیچ علتی برای توقیف سایت به ما اعلام نشده و تفهیم اتهامی صورت نگرفته است که این اقدام در نوع خود کم نظیر است اما چند رسانه خبری از جمله بی بی سی فارسی و سایت جماران و صفحه شخصی منتسب به آقای هاشمی که ظاهرا خود را مطلع از دلیل این توقیف نشان می دهند، خبری که مربوط به شکایت وزارت خارجه است را دلیل این توقیف بیان کرده اند.


سروری در عین حال گفت: اما بعید می دانم علت اصلی توقیف این خبر باشد چرا که خبر مذکور بلافاصله پس از درخواست مسئولین دولتی از روی خروجی حذف و تکذیبیه آن نیز منتشر شده بود.


مدیرمسئول جهان نیوز ضمن بیان اینکه با اعلام آمادگی کامل در دادگاه حاضر خواهد شد گفت: برای رسانه هایی نظیر جهان که روزانه بیش از 300 خبر را منتشر می کنند، در مواردی ممکن است اشتباهات سهوی نیز صورت گیرد که این موضوع با توجه به سابقه رسانه ها با تذکر و تعامل قابل اصلاح است.


مدیر مسئول جهان نیوز تصریح کرد که شواهدی در دست دارد که نشان می دهد جریانی در دولت از چندی قبل و به دنبال افشاگری مالی علیه برخی نزدیکان رئیس جمهور و فیش های نامتعارف حقوقی به دنبال پرونده سازی علیه جهان نیوز بودند که ان شاء الله در آینده جزئیات بیشتر آن را بیان خواهیم کرد.


سروری ضمن تشکر از مخاطبان و اهالی رسانه که همراهی خود را با جهان نیوز اعلام کردند گفت: برخی رسانه های مدعی آزادی خواهی نیز نتوانستند خوشحالی خود را از توقیف جهان نیوز پنهان کنند و این برای ما نه تنها نکته عجیبی نبود بلکه مایه خوشحالی است که اتفاقاتی نظیر این ماجرا، حداقل نتیجه ای که دارد اینست که نقاب از چهره مدعیان دروغین آزادی بر  می دارد.


سروری در پایان با بیان اینکه جهان نیوز ضمن احترام کامل به قانون و به عنوان پایگاهی انقلابی که در صحنه جنگ نرم فعالیت می کند ابراز امیدواری کرد که با رسیدگی به پرونده جهان نیوز مشکل سایت برطرف شده و این سایت بزودی در دسترس مخاطبان قرار گیرد.

انتهای پیام/ص

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری