Skip to Content

معاون آموزش متوسطه یزد خبرداد


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش یزد،‌گفت: دانش‌آموزان یزدی از نظر تراز نمره نیز حائز رتبه اول کشور در تمامی گروه‌های آموزشی شدند .

به گزارش یزدبانو به نقل از ایسنا-منطقه یزد،«محمود زارع» با بیان این‌که برتری در دو شاخص میانگین نمره کل آزمون و میانگین کل نمره با محاسبه سوابق تحصیلی دانش‌آموزان حائز اهمیت است، اظهار کرد: تحلیل وضعیت علمی آموزش و پرورش استان یزد از جمله موارد ضروری در برتری دانش‌آموزان در کنکور سراسری است.

وی با استناد به آخرین گزارش سازمان سنجش کشور درمورد نتایج کنکور افزود: استان‌های یزد، تهران، خراسان جنوبی، مازندران و اصفهان به ترتیب پنج استان برتر کشور در شاخص کیفیت و تراز نمره کنکور سراسری هستند .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه با یادآوری این نکته که در این برتری اختلاف نمره دانش‌آموزان یزدی با استان‌های بعدی به خوبی مشهود است،‌گفت:‌ اختلاف میانگین نمره نهایی دانش‌آموزان یزدی به عنوان حائز رتبه اول با استان تهران به عنوان حائز رتبه دوم 335 نمره است .

زارع با اشاره به رقابت کمی و کیفی سایر استان‌ها با استان یزد تصریح کرد: استان‌هایی که از نظر کمی رتبه‌های برتر کشور را بعد از یزد داشتند در رتبه بندی کیفی جایگاهی ندارند و جای خود را به استان‌های دیگری دادند .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با خرسندی از این‌که فقط استان یزد توانسته هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت جایگاه خود را در کنکور سراسری حفظ کند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان یزدی امسال نیز در المپیادهای علمی و جشنواره جوان خوارزمی خوش درخشیدند.

وی در پایان از کسب 11 مدال توسط دانش‌آموزان استان درالمپیادهای علمی خبرداد و گفت: از 12 نفر دانش‌آموزی که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان استان به مرحله کشوری اعزام شدند 11 نفر مدال کسب کردند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری