Skip to Content

آیت‎‌الله مدرسی:


آیت‎‌الله مدرسی گفت: انتظار ما از فرمانداری این بود که برخورد بهتری با بانوان محجبه‌ای که تجمع کرده بودند داشته باشد، اما متاسفانه چنین برخوردی صورت نگرفت و نوع مواجهه فرمانداری با بانوان تجمع کننده خوب نبود.

به گزارش یزدبانو، آیت‌الله سید کاظم مدرسی در واکنش به تجمع جمع کثیری از بانوان پیرامون مسئله حجاب و عفاف، در گفت وگو با خبرنگار یزدرسا گفت: اولا من تقدیر و تشکر می‌کنم از بانوان دغدغه‌مند جامعه که حرکت بسیار خوب و نمادینی را دیروز هم در بیت نماینده ولی فقیه و هم در فرمانداری انجام دادند و البته شاهد سخنان دغدغه‌مندانه امام جمعه محترم هم بودیم. امیدواریم ان‌شاالله این حرکت‌ها منشأ خیر و فیض باشد.

وی با اشاره به نقش پررنگ دولت در ترویج حجاب و عفاف گفت: این البته بخشی از نگرانی‌های جامعه اسلامی ما در رابطه با فرهنگ حجاب و حیا است. اگر بخواهد حجاب و عفاف در جامعه ما ترویج بشود، چاره‌ای جز شروع از طرف دولت نیست. چون بخش زیادی از جامعه ما امروزه با دولت ارتباط دارند؛ به هر حال یا کارمند رسمی هستند که در شرکت‌ها و ادارات و سازمان‌ها مشغول کار هستند و یا به نحو دیگری با دولت مرتبط هستند. لذا دولت باید در این زمینه جدیت از خود نشان دهد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با انتقاد از بی‌توجهی دولت کنونی نسبت به مسائل مهم فرهنگی کشور گفت: متأسفانه دولت کنونی کمتر نسبت به مسائل فرهنگی جامعه حساسیت دارد که این واقعا مایه تأسف و تأثر است که البته امیدواریم در ادامه مسئولین امر قدری بیشتر نسبت به مسائل مهم فرهنگی اینچنینی حساسیت داشته باشند و به وظایف‌شان در این رابطه عمل کنند.

وی با بیان اینکه نهادهای مختلفی متولی ترویج حجاب و عفاف در جامعه هستند، اظهار داشت: ما حدود 17 نهاد داریم که در عرصه حجاب و عفاف مسئول هستند و باید وطایف‌شان را در این رابطه انجام بدهند. یکی از آن‌ها مجموعه امر به معروف و نهی از منکر است که باید نسبت به این مسئله دغدغه‌مند باشد. همه نهادها باید احساس تکلیف کنند چه نهادهای وابسته به دولت و چه نهادهای دیگر مانند حوزه علمیه و دیگر نهادهایی که در زمینه حجاب و مسائل فرهنگی متولی هستند.

مدرسی با تأکید بر حضور مردمی برای ترویج عفاف در جامعه گفت: همچنین دانشگاه، بازار و به طور کلی توده‌های مردم هم باید نسبت به این مسئله احساس تکلیف کنند و در قبال ناهنجاری‌ها بی‌تفاوت نباشند.

وی همچنتین با تاکید بر اینکه حجاب به هیچ وجه سلب آزادی نیست، گفت: ما مخالف آزادی نیستیم، به هیچ عنوان موافق محدودیت نیستیم. اصلا حجاب محدودیت نیست. حجاب سلب آزادی نیست. حجاب در واقع وقار و شخصیت یک انسان معتقد است.

مدرسی در پایان در واکنش به نوع برخورد فرمانداری یزد با بانوان تجمع کننده در مقابل فرمانداری نیز گفت: البته انتظار ما از فرمانداری این بود که برخورد بهتری با بانوان محجبه‌ای که تجمع کرده بودند داشته باشد، اما متاسفانه چنین برخوردی صورت نگرفت و نوع مواجهه فرمانداری با بانوان تجمع کننده خوب نبود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری