Skip to Content

اهم خطبه نماز جمعه استان یزد:


تقدیر از موضع قاطعانه رییس جمهور در مقابل امریکا، اظهارات ضد ایرانی ترامپ، اقامه هر چه باشکوه تر نماز عبادی سیاسی جمعه و یاد و خاطره شهدای 5 مرداد محور خطبه های این هفته نماز جمعه استان یزد بود.

به گزارش یزدبانو، ائمه جمعه یزد مسائلی چون موضع قاطعانه رییس جمهور در مقابل امریکا، اظهارات ضد ایرانی ترامپ، اقامه هر چه باشکوه تر نماز عبادی سیاسی جمعه و یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد را محور خطبه های این هفته نماز جمعه استان یزد قرار دادند.

امام جمعه ابرکوه:برای ادامه فعالیت‌های هسته‌ای نباید منتظر بسته اروپایی‌ها بمانیم

 

امام‌جمعه ابرکوه اذعان کرد : این فریضه گسترده و هدایتگر، به لطف خدا و عنایات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، همواره مسیر بالندگی کشور، مصالح و منافع شهرستان را طی کرده و به‌عنوان مهم‌ترین پایگاه عبادی سیاسی جهت حضور مردم در عرصه حمایت از انقلاب و نظام اسلامی است.

وی در بخشی از خطبه‌ها با اشاره به دیدار سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور با مقام معظم رهبری، گفت : ایشان تأمین و حفظ منافع ملی را هدف اصلی سیاست خارجی ایران خواندند.

حسینی اضافه کرد : رهبر انقلاب در مورد بایدها و نبایدهای دیپلماسی تأکید کردند : می‌توان باروحیه انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند؛ روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه‌ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی بخش اساسی سیاست خارجی و نمای بیرونی نظام جمهوری اسلامی است، گفت : حتی در صورت ادامه مذاکره با اروپایی‌ها در بحث برجام، نباید معطّل بسته آنها بمانیم بلکه باید کارهای فراوان و لازم در داخل را دنبال کنیم.

این مقام مسئول، با گرامیداشت 6 مرداد روز ملی مهارت و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، خاطرنشان کرد : این آموزشگاه در شهرستان برای خواهران و برادران جوان و مستعد که جویای کار هستند، به‌صورت رایگان حرفه‌آموزی می‌کند.

امام جمعه هرات:آل سعود توانایی مدیریت حرمین شریفین ندارد

خطیب نماز جمعه هرات اظهار داشت: نماز جمعه فریضه وحدت آفرین و روشنگری است که دشمنان کینه آن را به دل دارند، اولین سنگری که مورد هجمه دشمنان قرار گرفت سنگر نماز جمعه بوده است.

امام جمعه هرات در خطبه دوم ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع سفیران و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با بیان اینکه برخی به‌غلط می‌گویند دیپلماسی باعقیده و ایدئولوژی سازگار نیست، ابراز داشت:  دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القاء تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست.

وی افزود: حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل جمهوری اسلامی حفظ منافع ملی، استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی، قدرت و امنیت ملی است، بیان کردند: ایدئولوژی به دنبال تأمین و حفظ منافع ملی است و هویت یک ملت محسوب می شود.

امام جمعه هرات در ادامه با اشاره به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اندیشیدن چاره برای مدیریت صحیح مناسک حج توسط کشورهای اسلامی، گفت :در بی تدبیری و ناتوانی سعودی ها در اداره مناسک و اعمال حج هیچ تردیدی وجود ندارد.


امام جمعه تفت:برنامه های غیر دینی نشاط واقعی ندارند
امام جمعه تفت گفت: مردم پس از نماز جماعت و نماز جمعه، سراسر وجودشان را شادی و نشاط می گیرد.
حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری ادامه داد: هیچ گاه برنامه های غیر دینی، آن شادی و نشاط را به آنها نمی دهد.
وی با انتقاد از برخی مجالس عروسی گفت: برخی فکر می کنند این گونه مجالس عروسی، انسان را شاد می کند در حالی که افراد پس از مراسم احساس گناه می کنند.
غفوری با اشاره به ۵ مرداد، سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از انقلاب گفت: نماز جمعه در زمان حضور امام، واجب است و در زمان غیاب امام بر اساس فتوای برخی مراجع، واجب و بر اساس فتوای برخی دیگر واجب تخییری است.

امام جمعه مهریز:نهاد نمازجمعه به حزب ، دسته و گروهی خاص وابسته نیست
امام جمعه مهریز گفت: نهاد نمازجمعه به حزب ، دسته و گروهی خاص وابسته نیست و متعلق به همه مردم و نظام اسلامی است و باید با حضور پرشور همه اقامه شود.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نمازجمعه امروز مهریز افزود: دین اسلام برای برگزاری نماز جمعه، خیلی اهمیت قائل شده و آیات و روایات زیادی در این خصوص وجود دارد و باید همه با هر سلیقه ای در آن شرکت کنند.
وی ادامه داد: جمعه روز ذکر حق ، یاد محبوب ، روز تجلی ایمان و مظهر قدرت لایزال الهی و دارای اهمیت زیادی است بنحوی که در قرآن کریم یک سوره به این نام است. 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری