Skip to Content

گفتگو با صاحب مدال طلای مسابقات لیگ امید بانوان کشور:


بانوی مدال آور یزدی با بیان اینکه بدون هیچ حمایت و اسپانسری با تحمل سختی و فشارهای مالی در حال ورزش و پیشرفت هستم، گفت: از مسئولین ورزش کشور می‌خواهم ورزشکاران استان ما را حمایت کنند.

به گزارش یزدبانو؛ «درخشش دختران دو و میدانی کار یزدی در مسابقات کشوری» این خبر چندی پیش در رسانه‌های مختلف ازجمله پایگاه خبری یزدبانو درج شد. یکی از دختران یزدی که در مسابقات لیگ امید بانوان کشور خوش درخشید مریم کاظمی بود. این بانوی دونده موفق شد در مسابقات لیگ امید بانوان کشور با رکورد 11 متر و 45 سانتی‌متر به مقام قهرمانی دست یابد و مدال خوش‌رنگ طلا را از آن خود نماید. مریم کاظمی متولد 11 آذر 1378 در شیراز است و در حال حاضر در یزد ساکن است.

وی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با بیان اینکه در سال 93 و در مدرسه رشته ورزشی دو و میدانی را انتخاب کردم، تصریح کرد: وقتی برای رقابت در مسابقات دوومیدانی ناحیه‌ای آموزش‌وپرورش انتخاب شدم و در دوی 200 متر و 400 متر مقام آوردم تصمیم گرفتم که همین رشته را ادامه دهم.

این بانوی ورزشکار یزدی با اشاره به اینکه 2 سال و نیم است که ورزش دو و میدانی کار می‌کنم، خاطر نشان کرد: به مدت یک سال به‌صورت حرفه‌ای در این رشته فعالیت می‌کنم.

وی در رابطه با افتخارات کسب‌شده، اظهار کرد: مقام‌های کشوری متعددی داشته‌ام ولی از لحاظ رنگ مدال طلا در مسابقات جوانان کشور در پرش سه‌گام، مسابقات نوجوانان کشور در پرش طول، مسابقات آموزش پرورش کشور در ماده پرش سه‌گام مقام اول را کسب کرده‌ام.

کاظمی موفقیت خود را مرهون حمایت بی‌وقفه مادر خود و ایلیایی رئیس هیئت دوومیدانی استان یزد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برای دریافت ورودی آسیا تلاش می‌کنم و در برنامه دارم که برای راه‌یابی به مسابقات جهانی فعالیت کنم.

وی با اشاره به اینکه تمرینات دو و میدانی را در تنها پیست دو و میدانی استان یزد واقع در ورزشگاه شهید نصیری انجام می‌دهم، گفت: تنها پیست استان یزد سرپوشیده نیست و امکانات مناسبی ندارد؛ بانوان فعال در این رشته ورزشی با مشکلات عدیده‌ای ازجمله کمبود مربی حرفه‌ای دو و میدانی مواجه‌اند.

بانوی دونده یزدی با ابراز رضایتمندی از هیئت دوومیدانی یزد به خاطر تلاش برای پیشرفت ورزشکاران این رشته و با ابراز گله از فدراسیون دوومیدانی به خاطر اختصاص ندادن بودجه به هیئت دو و میدانی استان تصریح کرد: درصورتی‌که فدراسیون بودجه در اختیار هیئت‌های استانی قرار دهد و حداقل مربی‌های استان ما را به کلاس‌های پیشرفته مربیگری دعوت کند وضعیت ورزشکاران این رشته بهتر خواهد شد؛ از طرفی اگر تنها پیست دوومیدانی ما اسپانسر داشته باشد قطعاً سروسامان پیدا می‌کند.

کاظمی با بیان اینکه متأسفانه استان یزد تیم باشگاهی در زمینه دو و میدانی ندارد، گفت: با حمایت مسئولان می‌توان ورزش بانوان استان یزد را بیش‌ازپیش بهبود بخشید.

وی خاطرنشان کرد: به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای که بدون هیچ حمایت و اسپانسری با تحمل سختی و فشارهای مالی در حال ورزش و پیشرفت هستم از مسئولین ورزش کشور می‌خواهم ورزشکاران استان ما را حمایت کنند؛ در این صورت هم ورزشکاران و هم سرمایه‌گذاران نتیجه بهتری خواهند گرفت.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری