Skip to Content

گفتگوی تفصیلی/ نایب رییس هیأت بدمینتون بانوان استان یزد:

بدمینتون بانوان یزد با کمبود اسپانسر و مکان اختصاصی روبروست/فعالیت 300عضو سازمان یافته


نائب رئیس هیأت بدمینتون بانوان استان یزد در یک گفتگوی تفصیلی اهم فعالیت های این هیأت در سطح استان، عناوین کسب شده، مشکلات و کمبودها در سطح استان و تعداد آمار ورزشکاران سازمان یافته را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، حمیده رادمنش ورزش را ایتدا با بستکبال و والیبال اغاز کرد و سپس از سال 1352 به ورزش بدمینتون علاقه مند شد و زیر نظر مربی هندی خود ادامه داد
و توانست دراین رشته عناوینی همچون مقام دوم کشوری میکس (دوبل) و در باشگاهی کشوری مقام سوم بدست آورد و جزو بازیکنان منتخب پایتخت شود.
وی سپس از تهران به یزد آمد و ریاست هیأت بدمینتون بانوان استان را عهده دارشد و بعد از ادغام ، هم اکنون طی 25 سال گذشته به عنوان نائب رئیس هیأت بدمینتون استان فعالیت دارد و مربی و داور درجه 2 و مدرس درجه 3 این رشته در استان به شمار می رود.

نائب رئیس هیأت بدمینتون بانوان استان یزد در این گفتگوی تفصیلی درباره ارزیابی خود از وضعیت این رشته ورزشی ویژه بانوان استان اظهار کرد : با اتکا به خداوند و با برنامه ریزی دقیق بدمینتون استان یزد توانسته جزء شاخص های برتر کشور قرار گیرد و با کسب مقام در رده سنی خردسالان و نوجوانان جزء تیم های برتر کشوری باشد .

*فعالیت 300 بانوی ورزشکار یزدی در رشته بدمینتون
رادمنش در خصوص آمار ورزشکاران سازمان یافته رشته بدمینتون بانوان گفت :  در حال حاظر تعداد 45 ورزشکار در استان یزد به صورت سازمان یافته در مدرسه بدمینتون و منتخبین مشغول به تمرین هستند و در رده  سنی بزرگسالان هم 48 نفر تمرین می کنند و شهرستان های فعال استان شامل :  میبد ، بافق، اردکان ، تفت و ابرکوه زیر نظر بهترین مربیان در حال آموزش هستند و در مجموع آمار ورزشکاران سازمان یافته در استان و شهرستان بالغ بر 300 نفر است.
وی در پاسخ به این سؤال که چه مشکلاتی پیش روی ورزش بدمینتون  بانوان استان وجود دارد؟ اظهار کرد : مشکلات مالی و نداشتن اسپانسر برای تیم های باشگاهی، این رشته ورزشی را با مشکلاتی مواجه کرده است و وجود تنها یک سالن اختصاصی بدمینتون رسیدن به اهداف بالاتر را با مشکل مواجه کرده است.

نایب رییس هیأت بدمینتون بانوان استان،  کمبود منابع مالی را یکی از مشکلات مهم در عدم برنامه ریزی های بلند مدت دانست و افزود : در مدارس استان و شهرستان ها و با دایر نمودن کلاس های آموزشی و استعدادیابی این رشته ورزشی را تبلیغ کرده ایم و در طول سال تمرینات مستمر زیر نظر مربیان برای اعضا و مسابقات مختلف انجام شده است.


رادمنش اهم اقدامات انجام شده از سوی هیأت بدمینتون بانوان استان را شامل رشد و توسعه ورزش بدمینتون در یزد و شهرستان های تابعه ، برگزاری کارگاههای آموزشی، کلاس های مربیگری و داوری، اعزام مربیان و داوران به کلاس های ارتقاء سطح داوری و مربیگری، همکاری با آموزش پرورش در استعدادیابی ، برگزاری مسابقات در طول سال ، اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمان کشوری و رنکینگ کشوری در طول سال، اعزام به اردو های استعداد یابی در طول سال و همکاری لازم با دانشگاه های استان یزد و ارگان های دولتی ازاقدامات این هیأت ورزشی برشمرد.

وی، اهم عناوین کسب شده از سوی ورزشکاران این رشته را به شرح زیر اعلام کرد :

- عضویت در تیم ملی از سوی « مریم رستمیان» در رده سنی بزرگسالان به مدت 2سال،
-  عضویت در تیم ملی از سوی « هانیه هویدا» در رده سنی نوجوانان به مدت 2سال،
- کسب مقام سوم کشوری در رده سنی نونهالان زنجان،
- کسب مقام نائب قهرمانی دو نفره ایران « هانیه هویدا و نادیه دهقان» در زنجان،
-  نائب قهرمانی دو نفره «هانیه هویدا و نادیه دهقان »درمرداد 85 رامسر،
-  نائب قهرمانی کشوری دو نفره نوجوانان ایران « مانا موجی و شیما هدایتی» دریزد مرداد 85،
- نائب قهرمانی دو نفره خردسالان ایران « سرور هرمز زاده و فاطمه فرخ کلاهی»درکرمانشاه سال 87،
- کسب مقام سوم تیمی در المپیاد ایرانیان و نائب قهرمانی دوبل«هانیه هویدا و نادیه دهقان»در سمنان سال87،
- کسب مقام سوم تیمی در مسابقات بدمینتون قهرمان کشوری و نائب قهرمانی دوبل«هانیه هویدا و نادیه دهقان»مشهد 88،
-  اعزام به اردوهای استعدادیابی کشوری«عطیه فلاح والناز دانافر، فاطمه شمس الدینی ،عطیه السادات حسینی ،
- مطهره بافقی زاده و فاطمه نقیبی»، کسب نائب قهرمانی دوبل خردسالان «ثنا معصومی و فاطمه فرخ کلاهی» اصفهان 89،
-  صعود تیم بانوان بدمینتون استان یزد به لیگ دسته 1- بندرعباس،
- کسب نائب قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور نونهالان توسط «عطیه فلاح»،
- کسب مقام سومی در مسابقات رنکینگ نونهالان توسط«عطیه فلاح» سال 92،
- کسب مقام سومی در مسابقات رنکینگ نوجوانان توسط«عطیه فلاح »کرمانشاه 93،
- کسب مقام سومی در مسابقات قهرمان کشوری توسط«عطیه فلاح» رامسر 93،
-  و انتخاب«عطیه السادات حسینی» جزو بیست نفر برتر کشوری نونهالان و نوجوانان و اعزام به اردوهای کشوری به صورت مستمر زیر نظر سر مربی فدراسیون،
- اعزام به اردوهای استعدادیابی کشور«مریم زارع شاهی،کیانا میزانیان ، مرجان دژ پسند و نیایش نیکوکاران» وشرکت بازیکنان برتر استان یزد در مسابقات لیگ برتر

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری