Skip to Content

در همایش حجاب و عفاف ابرکوه مطرح شد


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج ابرکوه گفت: نیاز جامعه به فرهنگ مانند نیاز انسان به تنفس که بدحجابی مانند کشیدن سیگار است که این هوا را آلوده می کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، همزمان با گرامیداشت هفته حجاب و عفاف، همایشی با همین عنوان به همت حوزه مقاومت بسیج فاطمه الزهرا(س) برگزار شد، که طی آن بانوان پس از تجمع در محل «بوستان بانوان» به سمت امامزاده احمد(ع) شهرستان پیاده روی کردند.

حجت الاسلام هاشم تقدسی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه در جمع بانوان بسیجی مسائلی پیرامون اهمیت حجاب در جامعه مطرح کرد و گفت: نیاز جامعه به فرهنگ مانند نیاز به هوا برای تنفس است که یکی از ضروریات حیات انسان است و در نتیجه بدحجابی مانند کشیدن سیگار است که این هوا را آلوده کرده و ما مجبور به تنفس در چنین محیط آلوده ای هستیم.

حجت الاسلام تقدسی برخی از دلایل بدحجابی را، نا آگاهی، ضعف نهادهای آموزشی، حوزه های علمیه و خانواده، تأخیر در ازدواج، خلاء های عاطفی، شخصیتی و کمبود توجه، ترک امر به معروف و نهی از منکر،معرفی الگوهای غلط( برجسته کردن افرا بد حجاب و معرفی برهنگی، عدم پوشش و آرایش به عنوان شاخصه های با کلاسی) معرفی کرد.

تقدسی با بیان اینکه عفت و حجاب بین زن و مرد مشترک است، خاطرنشان کرد: مسئولین و متولیان امر باید با کم کردن سخت گیری ها، برنامه های متناسب با فرهنگ جامعه و راهکارهای عملی برای موضوع حجاب و عفاف ارائه کنند.

گفتنی است در خاتمه این همایش از نونهالان دختری که با حجاب کامل در این مراسم حضور داشتند، با اهداء هدایای تجلیل شد.

انتهای پیام/م.ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری