Skip to Content

مدیر کل استاندارد یزد:


مدیر کل اداره استاندارد استان یزد اعلام کرد:کارخانه های تولیدی موجود استان با وجود این که جهت تولید مجهز به تکنولوژی روز دنیا هستندولی متاسفانه با دپوی بیش از حد کاشی و سرامیک تولید شده آنهامواجه هستیم.

به گزارش یزد رسا؛ مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت:در راستای تحقق هرچه بیشتر شعار اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال،همکاری این اداره کل و انجمن صنفی کاشی و سرامیک یزد بیشتر و وارد فصل جدیدی خواهد شد.

محمد حسین ماجدی اردکانی در جلسه اعضای هیئت مدیره انجمن کاشی و سرامیک یزدافزود:اداره کل استاندارد استان یزدآمادگی کامل دارد تا ازتوان ذخیره و موجود این انجمن و آزمایشگاه های فعال در کارخانه ها در جهت رشد و بالندگی هر چه بیشتر صنعت استان استفاده نماید.

وی ادامه داد:هم اکنون صنعت کاشی و سرامیک یزد،نقش به سزایی را در اشتغال زایی استان و حتی کشور ، ایفا می نماید به گونه ایی که حدود یک سوم نیرو های کاری استان را در اشتغال خود دارد،که این موضوع ایجاب می نماید،اداره کل استاندارد استان یزد از توان انجمن صنفی کاشی و سرامیک  استان بهره بیشتری را ببرد.

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد خاطر نشان کرد:کارخانه های تولیدی موجود استان با وجود این که جهت تولید مجهز به تکنولوژی روز دنیا هستندولی متاسفانه با دپوی بیش از حد کاشی و سرامیک تولید شده آنهامواجه هستیم،که به نظر میرسد بازار صادرات به خاطر بالانبودن کیفیت آسیب دیده  ومضافا این که بازار مصرف داخلی نیز اشباع  می باشد.

این مقام مسئول گفت: نقش استاندارد در این مهم می تواند بسیار حساس باشد و قطعا به منظور بهبود امور ،رویه های جاری باید مورد بازنگری واقع شوند،و با توجه به محدودیت  منابع ،پس از انعقاد تفاهم نامه،از توان انجمن برای انجام برخی از امور مانند بررسی کیفیت ادواری محصولات در محل های تولید و عرضه ودر صورت موافقت در گمرک بهره برده شود.

ماجدی اردکانی در پایان یکی دیگر ازعوامل ناخواسته و غیرمستقیم در تعیین کیفیت کاشی و سرامیک های تولیدی استان را عملکرد نامناسب برخی از آزمایشگاه های همکار این حوزه دانست و گفت: با توجه به بازرسی های صورت گرفته،در صورتی که مشکلات عملکردی ازمایشگا ه ها مرتفع شود مجددا" اجازه فعالیت به آن ها داده خواهد شد.

 

 


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری